ادغام غیرمنتظره، DXY با بهبود احساسات ریسک کاهش می یابداشتراک گذاری:

در اینجا چیزی است که باید در روز جمعه 17 مارس بدانید:

بازار سهام روز پنجشنبه نوسانات را ربود. شاخص های وال استریت در قرمز باز شدند تا با افزایش بیش از 1 درصدی در سبز به پایان برسند. نزدک با رالی 2.48 درصدی پیشتاز شد. ترس از ریسک سیستمیک کاهش یافت و به روحیه بازار کمک کرد. با کمک به این بهبود، 11 بانک از بزرگترین بانک های ایالات متحده یک سپرده 30 میلیارد دلاری در بانک First Republic را اعلام کردند. سهام First Republic با افت 36 درصدی معکوس شد و روز را 10 درصد افزایش داد.

با توجه به داده های ایالات متحده، شاخص کسب و کار تولیدی بانک فدرال رزرو فیلادلفیا برای فعالیت های عمومی فعلی در ماه مارس از 24.3- در فوریه به 23.2- بهبود یافته است که بدتر از -14.5 اجماع بازار است. ادعاهای اولیه بیکاری پس از افزایش هفته گذشته کاهش یافت. شروع مسکن به طور غیرمنتظره ای به 1.45 میلیون رسید که به طور قابل توجهی بالاتر از 1.31 میلیون توافق بازار است.

همانطور که انتظار می رفت، بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را 50 واحد افزایش داد. کلمات بیانیه سیاست پولی و لاگارد با دقت انتخاب شدند. در اولین جمله، بانک مرکزی اروپا تشخیص داد که پیش بینی می شود تورم برای مدت طولانی بسیار بالا بماند. در عین حال، آنها تحولات اخیر را “نظارت” می کنند. واکنش در بازار ارز محدود بود. را یورو پس از نشست بانک مرکزی اروپا، اندکی کاهش یافت.

در روز جمعه، قرائت نهایی تورم مصرف کننده منطقه یورو نباید غافلگیر کننده باشد. همچنین گزارش تولید صنعتی ایالات متحده و احساسات مصرف کنندگان دانشگاه میشیگان در این سند وجود دارد.

علیرغم آنچه در وال استریت رخ داد، این یک جلسه آرام آمریکایی در بازار ارز بود. اکثر ارزهای اصلی در محدوده های کوچک حرکت کردند. یورو/دلار آمریکا در حدود 1.0600 تثبیت شد در حالی که GBP/USD بالاتر از 1.2100 نگه داشته شده است.

بازده اوراق قرضه دولتی و ریسک بالاتر، USD/JPY را به بالای 133.00 رساند و ین ژاپن به طور کلی تغییر کرد.

NZD/USD پس از گزارش نیوزلند، ضعیف‌تر از حد انتظار تولید ناخالص داخلی در سه‌ماهه چهارم، به 0.6131 رسید. سپس به سمت 0.6200 بازگشت. در مقابل، داده‌های اشتغال استرالیا، استرالیا را تقویت کرد AUD/USD به 0.6650.

طلا اوج های اخیر را آزمایش کرد، اما با افزایش بازدهی، به عقب رفت. XAU/USD در حدود 1920 دلار در هر اونس ثابت باقی می ماند. بهبود احساسات بازار به قیمت نفت خام کمک کرد. WTI با 1% افزایش به بالای 68.00 دلار رسید.


منبع: https://www.fxstreet.com/news/forex-today-unexpected-consolidation-dxy-drops-as-risk-sentiment-improves-202303162101