احتیاط سهام دوباره کریپتو را متوقف می کند


تصویر بازار

بیت کوین در روز دوشنبه به 17350 دلار افزایش یافت اما به 17200 دلار بازگشت که حرکت صفر را در 24 ساعت گذشته نشان می دهد. این خرید به دلیل کاهش شتاب خرید در سهام ایالات متحده متوقف شد.

مقامات فدرال رزرو همچنان به فشار بر بازار می پردازند و هشدار می دهند که آماده اند نرخ بهره را به میزان قابل توجهی بالای 5 درصد افزایش دهند. چنین اظهاراتی نگران کننده است، زیرا پس از آن آمده است که داده های بازار کار نشان دهنده ضعف اقتصادی فزاینده است.

از آنجایی که منبع فشار بر بیت کوین فشار بر سهام است، سرمایه کلی بازار کریپتو آنچنان آسیب ندیده است و 0.3 درصد در 24 ساعت گذشته به 850 میلیارد افزایش یافته است – نزدیک به بالاترین سطح چهار هفته گذشته.

طبق گزارش CoinShares، سرمایه‌گذاری در صندوق‌های رمزنگاری در هفته گذشته 10 میلیون دلار کاهش یافت و خروجی‌ها برای هفته سوم ادامه یافت. سرمایه گذاری در بیت کوین 6.5 میلیون دلار و اتریوم 3 میلیون دلار کاهش یافت. سرمایه‌گذاری در صندوق‌هایی که امکان خرید کوتاه‌مدت بیت‌کوین را فراهم می‌کنند یک میلیون دلار افزایش یافت.

از طرف تحلیل فناوری، سناریوی مثبت تا زمانی که بیت کوین بالای 16800 معامله می شود، که مصادف با میانگین متحرک 50 روزه و ناحیه مقاومت محلی در پایان دسامبر است، رایج باقی می ماند.

پس زمینه خبر

هجوم 3 میلیون دلاری XRP که احتمالاً به دلیل امید به نتیجه مثبت شکایت ریپل علیه SEC است، اندکی برجسته شده است. با این حال، CoinShares خاطرنشان می کند که حجم معاملات کم است و احساسات در اوایل سال 2023 نسبتاً منفی است.

واشنگتن پست گزارش می دهد که مقامات ایالات متحده در حال بررسی روابط صندوق های تامینی ایالات متحده با صرافی ارزهای دیجیتال بایننس به عنوان بخشی از تحقیقات در مورد نقض احتمالی ضد پولشویی هستند. به گزارش رویترز، مهاجمان بین سال‌های 2017 تا 2021 حداقل 2.35 میلیارد دلار پول غیرقانونی را از طریق مبادله پولشویی کردند.

به گفته Beosin، خسارت وارد شده به صنعت کریپتو در سال 2022 از 167 حمله بزرگ، حدود 3.6 میلیارد دلار بوده است که نسبت به سال قبل 47 درصد افزایش داشته است. پروژه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) بیشتر مورد حمله قرار گرفتند، زیرا امنیت در این بخش بسیار مورد توجه است.

این مقاله توسط FxProالکس کوپتسیکویچ، تحلیلگر ارشد بازار.


منبع: https://www.forexlive.com/Education/equities-cautiousness-holds-back-crypto-again-20230110/