آنچه مهم است مقایسه MoM است، نه داده های سال – Commerzbank

نگاه کنید به – CPI ایالات متحده: پیش‌نمایش بانک‌ها، تورم داغ هنوز عادی است

با توجه به نوسانات تورم اخیر، اکثر فعالان بازار احتمالاً تا به حال به یک چیز پی برده اند: آنچه مهم است مقایسه ماه به ماه است، نه داده های سال به سال. به عنوان مثال، در آوریل 2022 CPI ایالات متحده 0.4٪ افزایش یافت. اگر CPI در ماه مارس امسال کمتر از 0.4 درصد افزایش یابد، نرخ سال به سال کاهش خواهد یافت.


اشتراک گذاری:


منبع: https://www.fxstreet.com/news/us-cpi-preview-what-matters-is-the-mom-comparison-not-the-yoy-data-commerzbank-202305100738

این بدان معناست که داده های سال به سال مقایسه با دوره تورمی طولانی در گذشته را تشکیل می دهد، که به این معنی است که برای وضعیت فعلی علاقه چندانی ندارد. اکثر فعالان بازار مدت هاست که این را درک کرده اند. من فکر می‌کنم این یک داستان همسران قدیمی است که بازار همچنان تحت تأثیر افکت‌های پایه مانند آن قرار می‌گیرد.»

اولریش لوختمان، رئیس بخش تحقیقات FX و کالا در Commerzbank، پیش‌نمایش گزارش شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) را که قرار است امروز منتشر شود، ارائه می‌کند.

داده های سالیانه برای وضعیت فعلی چندان جالب است

بخوانید:  رسانه های ایالات متحده گزارش می دهند که چین در حال بررسی گام هایی برای بازگشایی است، به آرامی پیش می رود، بدون جدول زمانی