آنچه درآمد اینتل و کوالکام Q2 می تواند در مورد وضعیت نیمه هادی ها به ما بگوید

سهام اینتل با از دست دادن 8.6 درصد در روز جمعه به 36.31 دلار بسته شد، از حمایت بلندمدت حدود 37.60 دلار عبور کرد. سهام INTC از اواخر سال 2018 در اینجا معامله نشده است. با شکستن سطح حمایت 37.60 دلار، INTC احتمالاً در کانالی با حجم گسترده معامله می شود که در سال های 2017 و 2018 کار می کرد. این منطقه تقاضا از حدود 27.60 دلار به 37.60 دلار می رسد. هیچ قطعیتی وجود ندارد که سهام به کمتر از 30 دلار سقوط کند، اما سهام INTC از 15 ماه پیش روند نزولی داشته است و متأسفانه برای سهامداران هیچ اطمینانی وجود ندارد که در شرف معکوس شدن باشد.

اینتل در حال حاضر انتظار دارد درآمدی معادل 0.35 دلار در هر سهم از درآمدی بین 15 تا 16 میلیارد دلار داشته باشد، که بسیار کمتر از 18.7 میلیارد دلاری است که تحلیلگران در نظر گرفته بودند. پیش‌بینی‌های شرکت جدید اکنون EPS تمام سال را به جای 3.39 دلار به 2.30 دلار می‌رساند.

اخبار سهام کوالکام

علاوه بر این، این لایحه 24 میلیارد دلار به عنوان اعتبار مالیاتی سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری و ساخت کارخانه های ریخته گری تراشه جدید نوشته شده است. 243 نفر از 435 نماینده مجلس به این لایحه دو حزبی رای دادند. این لایحه همچنین تحقیقات علمی را در 10 سال آینده تا 200 میلیارد دلار افزایش می دهد، اگرچه بیشتر آن مربوط به تحقیقات نیمه هادی نیست.

گلسینگر گفت: «در نتیجه ضعف‌های کلان، اکنون انتظار داریم که TAM PC در سال تقویمی 2022 تقریباً 10 درصد کاهش یابد، که مشخصه آن افزایش ضعف مصرف‌کننده و قدرت نسبی در شرکت‌ها و انحراف‌های بالاتر است. نکته مهم این است که حجم واحدهای رایانه‌های شخصی Q2 ما نشان می‌دهد که ما کمتر از میزان مصرف ارسال می‌کنیم زیرا برخی از بزرگترین مشتریان ما سطح موجودی را با نرخی کاهش می‌دهند که در دهه گذشته مشاهده نشده است.

نمودار ماهانه INTC

پیش بینی سهام کوالکام

اینتل قبلاً یک کارخانه ریخته گری غول پیکر جدید در اوهایو را شکسته است که می گوید در نهایت آن را در میان شرکت های تولید تراشه پیشرو مانند سامسونگ و نیمه هادی تایوان قرار خواهد داد. قبلاً قراردادی برای تولید تراشه برای مدیاتک امضا کرده است.

بخوانید:  انتظارات تورم مصرف کننده 5 ساله UoM ایالات متحده از 3.2% قبلی به 3.1% در ماه می کاهش یافت.

  • اینتل و کوالکام هر دو راهنمایی های بدبینانه ای را طی تماس های هفته گذشته ارائه کردند.
  • بحران تراشه در سال گذشته به محیطی با عرضه بیش از حد تبدیل شده است.
  • تقاضای کامپیوتر و مرکز داده در حال کاهش است.

اوه من، چقدر اوضاع تغییر می کند. سال گذشته در این زمان، تمام صحبت‌های نیمه‌رساناها درباره این بود که چگونه مشتریان تراشه‌ها یک سال منتظر ارسال هستند و چگونه برخی از خودروسازان مدل‌های برهنه‌شده را بدون همه زنگ‌ها و سوت‌های لازم برای تراشه تولید می‌کنند. در این صورت یک سال دنیای متفاوتی ایجاد می کند.

سهام کوالکام تنها سه هفته پیش از روند نزولی شش ماهه خود خارج شد. خط بالای آن روند نزولی احتمالاً اکنون به عنوان حمایت عمل می کند. همانطور که از نمودار هفتگی زیر می بینید، این پشتیبانی به احتمال زیاد 130 دلار یا نزدیک به آن است. با توجه به میانگین متحرک 9 هفته ای و 21 هفته ای بین 135 تا 140 دلار، QCOM همچنین می تواند پشتیبانی را در آنجا پیدا کند.

چیزی که اکثر تحلیلگران از آن حذف می‌کنند این است که علیرغم اینکه قانون چیپس یک معامله بزرگ است، سال‌ها طول می‌کشد تا از بین برود.

پیش بینی سهام اینتل

اپل، بزرگترین مشتری کوالکام برای مودم ها و چیپ ست ها، در حال طراحی مودم خود است و احتمالا در سال های آینده اتکای خود به مجوزهای کوالکام را کاهش خواهد داد. کوالکام در حال حاضر 75 میلیون دستگاه گوشی های 5G را برای کل سال کاهش داده است. آکاش پالخیوالا، مدیر مالی مالی، گفت که واحدهای گوشی در سال جاری با “تک رقمی متوسط” سقوط خواهند کرد و گوشی های اندرویدی با قیمت متوسط ​​را عامل کاهش تقاضا دانست. اما در یک نشانه خوب، کوالکام قرارداد مجوز خود را با سامسونگ تا سال 2030 تمدید کرده است.

گلسینگر گفت: «نتایج سه ماهه دوم ناامیدکننده بود، پایین‌تر از استانداردهایی که برای شرکت تعیین کرده‌ایم و کمتر از تعهداتی که در قبال شما، سهامدارانمان داده‌ایم». کاهش ناگهانی و سریع فعالیت‌های اقتصادی بزرگترین عامل این کسری بود، اما سه ماهه دوم نیز منعکس کننده مسائل مربوط به اعدام ما بود.

بخوانید:  آیا بیت کوین برای سقوط بعدی آماده می شود؟

نمودار ماهانه زیر نشانگر واگرایی میانگین متحرک همگرایی (MACD) را نشان می دهد که از یک صخره زیر آستانه صفر سقوط می کند. میانگین متحرک پنج ماهه فاصله بیشتری را بین خود و میانگین متحرک 15 ماهه ایجاد می کند، و به سادگی هیچ پشتیبانی نزدیکی وجود ندارد که به نظر می رسد پایدار بماند. با توجه به اینکه تحلیلگران اهداف قیمتی خود را در محدوده 40 دلار کاهش می دهند، انتظار یک چرخش سریع برای این نام را نداشته باشید.

نمودار هفتگی QCOM


منبع: https://www.fxstreet.com/news/what-intel-and-qualcomm-q2-earnings-can-tell-us-about-the-state-of-semiconductors-202208011121

کوالکام در مقیاس بزرگ شرط بندی کرده است تا کمتر به بازار گوشی های هوشمند وابسته شود و سهم خود را از بازارهای خودرو و اینترنت اشیا افزایش دهد. با این حال، گوشی‌های هوشمند هنوز 70 درصد از درآمد کوالکام را در اختیار دارند و تامین‌کننده اصلی اپل می‌گوید ابرهای طوفانی برای سه ماهه چهارم در افق هستند.

برای سه ماهه چهارم، مدیرعامل کریستیانو آمون EPS را بین 3 تا 3.30 دلار قرار داد و گفت که درآمد داخلی بین 11 تا 11.8 میلیارد دلار پیش بینی شده است. وال استریت با فروش 11.92 میلیارد دلاری انتظار EPS 3.26 دلاری را داشت.

قانون چیپس به سمت میز بایدن حرکت کرد

پت گلسینگر، مدیر عامل اینتل که برای مدیران اجرایی غیرعادی بود، پشیمان بود و تقصیر کسری سه ماهه را بر عهده گرفت.

کوالکام مشکلی مشابه اینتل در سه ماهه داشت. اگرچه آن را از اجماع تحلیلگران شکست – GAAP EPS 3.29 دلاری با 81 سنت شکست، در حالی که درآمد 10.93 میلیارد دلاری با 75 میلیون دلار کاهش یافت، نگرانی ها در مورد تقاضای گوشی های هوشمند هفته گذشته سهام را کاهش داد.

اینتل برآوردهای مربوط به سه ماهه دوم مالی خود را با 64 سنت کاملاً غیرمنتظره از دست داد. در واقع، زیان GAAP به 0.11- دلار رسید و اولین زیان GAAP از زمان FQ4 2017 بود. بدتر از آن، این سه ماهه تقریباً پنج سال پیش تنها به دلیل یک بار هزینه برای تغییرات در کد مالیاتی ضرر داشت. در مورد درآمدهای خارجی علاوه بر این، و بسیار نگران‌کننده‌تر برای تحلیل‌گران، اینتل پیش‌بینی درآمد سه‌ماهه را به میزان ۲.۶ میلیارد دلار از دست داد، چیزی که هیچ‌کس انتظارش را نداشت.

بخوانید:  نبرد خودرویی که باید تماشا کرد، تسلا نیست. این چین در مقابل جهان است

پنجشنبه گذشته مجلس نمایندگان ایالات متحده قانون ایجاد انگیزه های مفید برای تولید نیمه هادی ها در آمریکا را تصویب کرد که بیشتر به عنوان قانون تراشه ها شناخته می شود، که تنها یک روز قبل توسط سنا تصویب شده بود. انتظار می‌رود اینتل عمدتاً از این قانون که 52 میلیارد دلار برای تولید نیمه‌رساناهای داخلی اختصاص می‌دهد، سود ببرد.

اینتل (INTC) و کوالکام (QCOM) هفته گذشته درآمدهای سه ماهه دوم را معرفی کردند که ترس را در بازارها برانگیخت. آنچه در سال 2021 و در سه ماهه اول تقاضای قوی داشت به نظر می رسید در حال ذوب شدن است. هر دو شرکت رهنمودها را برای نیمه آخر سال کاهش دادند تا نشان دهد که سهام نیمه هادی ها با وجود تصویب نسخه های قانون تراشه ها در مجلس نمایندگان و سنا، راه دشواری در پیش دارند.

اخبار بورس اینتل

نقطه مرکزی ضعف در بخش تراشه های رایانه شخصی بود که انتظارات مدیران شرکت را زیر پا گذاشت.

بله، درست است که میانگین قیمت هدف تحلیلگر نزدیک به 195 دلار است و آخرین به روز رسانی های هدف قیمت نزدیک به 180 دلار است. با این حال، راهنمایی ضعیف بیش از یک چهارم آینده، در این مورد Q4، معمولاً در توقف حرکت صعودی قیمت به خوبی عمل می کند. اکثر سرمایه گذاران و موسسات در حال حاضر رویکرد انتظار و دید با QCOM را اتخاذ می کنند.

بدتر از همه این واقعیت بود که در حالی که مالکان مراکز داده مانند AWS آمازون و Azure مایکروسافت در سه ماهه اخیر کاهشی در سرمایه نشان ندادند، کسب و کار مرکز داده اینتل شاهد کاهش 16 درصدی درآمد در سال بود. همه گفته‌اند که اینتل تقریباً یک چهارم پیش‌بینی فروش بخش مرکز داده و هوش مصنوعی را از دست داده است. مدیر مالی دیوید زیننر دلیل این کسری را بیشتر ناشی از محیط کلان و همچنین سرمایه گذاری های کلان می داند که باید به شرکت در دوره های آینده کمک کند. برای کمک به اینتل که آرامش خود را بازیابد، زین‌نر گفت که اینتل در نیمه دوم سال 2022 4 میلیارد دلار کاهش خواهد داد.