آسیا FX پس از ناامید شدن واردات چین، دلار افزایش یافت توسط Investing.com

در حالی که رشد آنها بیش از حد انتظار بود، اما همچنان با سرعت کمتری نسبت به ماه قبل گسترش یافتند، که بیشتر به بهبود اقتصادی در این کشور اشاره کرد زیرا بخش تولید محلی با مشکل مواجه است.

جانت یلن، وزیر خزانه داری نیز گفت که سپرده های بانکی ایالات متحده به دلیل آشفتگی که در اوایل سال مشاهده شد تا حد زیادی تثبیت شده است.

دلار بر این تصور استوار شد و هر کدام 0.1 درصد در تجارت آسیایی افزایش یافت و باعث افزایش سود از جلسه یک شبه شد.

تقاضای ضعیف چین نیز برای کشورهایی که در معرض تجاری زیادی با چین قرار دارند، خبر بدی می دهد. تعداد زیادی از ارزهای آسیای جنوب شرقی با کاهش 0.6 درصدی و 0.4 درصدی نسبت به این مفهوم نرم شدند.


© رویترز.

تقاضای پناهگاه امن برای ارز ژاپن با کاهش ترس از بحران بانکی ایالات متحده تحت تأثیر قرار گرفت، زیرا نشان داد که سقوط اخیر چندین بانک تأثیر محدودی بر فعالیت وام داشته است.

Investing.com — اکثر ارزهای آسیایی در روز سه‌شنبه با پیگیری داده‌های وارداتی چینی که کمتر از حد انتظار بود، عقب‌نشینی کردند، در حالی که دلار پیش از نشانه‌های بیشتر بر اقتصاد ایالات متحده از داده‌های کلیدی تورم که این هفته منتشر می‌شود، تقویت شد.

ارزهای آسیایی گسترده‌تر نیز کاهش یافتند و احتیاط قبل از داده‌های کلیدی تورم ایالات متحده در روز چهارشنبه آغاز شد. از دست دادن 0.2٪، در حالی که کاهش 0.1٪.

داده های روز سه شنبه نشان داد و همچنین در ماه مارس کند شد که نشان دهنده ادامه فشار بر اقتصاد ژاپن است.

بخوانید:  لیر ترکیه سقوط کرد، سهام و اوراق قرضه پس از انتصاب شیمشک افزایش یافت

پس از سقوط شدید از بالاترین سطح دو ماهه اوایل ماه مه، قیمت ثابت بود. رئیس بانک مرکزی ژاپن، کازوئو اوئدا، تکرار کرد که سیاست پولی احتمالاً در کوتاه‌مدت ضعیف باقی می‌ماند و از حمایت کمی از ین خبر می‌دهد.

این نرخ ثابت بود زیرا داده‌ها نشان می‌داد که در سه ماهه اول سال 2023، در بحبوحه فشار فزاینده از و .

تعمیق نیز بر پزو سنگینی کرد.

0.1 درصد کاهش یافت زیرا داده ها نشان می دهد که چین در ماه آوریل بیش از حد انتظار کاهش یافته است، که نشان می دهد تقاضای محلی در این کشور علیرغم بازگشایی پس از کووید، کم مانده است.

انتظار می رود روز چهارشنبه نشان دهد که فشارهای قیمتی در ماه آوریل نسبت به ماه قبل اندکی کاهش یافته است. اما هر نشانه‌ای از تورم سرسختانه می‌تواند باعث واکنش تندروانه از سوی فدرال رزرو شود، که اخیراً رویکردی مبتنی بر داده‌ها را به بانک مرکزی معرفی کرده است.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-dips-after-chinese-imports-disappoint-dollar-rises-3076614