آسیا FX قبل از سخنرانی پاول اینچ بالاتر می رود، خوش بینی چین کاهش می یابد توسط Investing.com© رویترز.

نوشته امبار واریک

Investing.com– بیشتر ارزهای آسیایی در روز چهارشنبه افزایش یافتند زیرا بازارها منتظر نشانه‌های بیشتر سیاست پولی ایالات متحده از سوی جروم پاول، رئیس فدرال رزرو بودند، اگرچه داده‌های ضعیف اقتصادی از چین و عدم اطمینان در مورد سیاست این کشور در مورد کووید-19 بر احساسات تأثیر گذاشت.

با این حال، اکثر واحدهای منطقه ای قرار بود نوامبر را به طور قابل توجهی بالاتر از دلار ضعیف تر و انتظارات افزایش آهسته تر نرخ بهره توسط فدرال رزرو به پایان برسانند.

با وجود اینکه داده‌ها نشان می‌دهند که در ماه نوامبر بیش از حد انتظار کاهش یافت، این رقم 0.2 درصد افزایش یافت.

این داده‌ها تأثیر فزاینده سیاست‌های ضد کووید را بر سلامت اقتصادی چین نشان می‌دهد، زیرا این کشور با افزایش بی‌سابقه عفونت‌ها دست و پنجه نرم می‌کند.

بازارها همچنین در مورد اینکه آیا دولت چین سیاست سختگیرانه خود برای مقابله با کووید صفر (COVID) را کاهش خواهد داد یا خیر، در میان افزایش واکنش عمومی علیه اقدامات قرنطینه، نامطمئن شدند. در حالی که شایعات بی‌اساس در مورد چنین حرکتی باعث افزایش سود در بازارهای چین در روز سه‌شنبه شده بود، به نظر می‌رسید که قدرت رالی در حال تمام شدن است.

با این حال، یوان قرار بود در ماه نوامبر بیش از 2 درصد افزایش یابد زیرا از کاهش ارزش دلار سود می برد.

با عقب نشینی دلار، ارزهای آسیایی در سطح وسیع تر اندکی تقویت شدند، اگرچه احساسات قبل از یک آدرس در اواخر روز شکننده باقی ماند. و هر کدام 0.1 درصد کاهش یافت.

به طور گسترده انتظار می رود که رئیس فدرال رزرو با ارائه شفافیت بیشتر در مورد کاهش سرعت افزایش نرخ بهره آمریکا، لحن سیاست پولی ایالات متحده را برای باقیمانده سال تعیین کند.

در حالی که جلسه نوامبر نشان داد که سیاستگذاران در ماه‌های آینده از یک حمایت می‌کنند، چندین عضو فدرال رزرو هشدار دادند که این امر مشروط به مسیر تورم ایالات متحده خواهد بود، تورمی که همچنان بسیار بالاتر از هدف سالانه بانک مرکزی است.

با این حال، انتظارات برای افزایش آهسته‌تر نرخ بهره توسط فدرال رزرو، اکثر ارزهای آسیایی را در مسیر رشد قوی در ماه نوامبر قرار داد.

بهترین عملکرد را در این ماه داشت و نزدیک به 7.5 درصد افزایش داشت زیرا نشان می داد که برای مبارزه با تورم به افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داد.

با این حال، شاخص‌های اقتصادی در کشور همچنان رو به وخامت گذاشته و داده‌های اخیر نشان می‌دهد که در ماه اکتبر به طور غیرمنتظره‌ای کاهش یافته است.

این ارز در آستانه روز چهارشنبه 0.2 درصد افزایش یافت و با 7 درصد جهش، بهترین ارز آسیای جنوب شرقی در ماه نوامبر بود.

پس از اینکه داده ها نشان داد در ماه اکتبر بیش از حد انتظار کاهش یافته است، این شاخص در روز چهارشنبه 0.1 درصد کاهش یافت. اما قرار بود این ارز در این ماه نزدیک به 7 درصد اضافه کند زیرا از پایین ترین سطح 32 سال گذشته خود بازگشت.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-inches-higher-ahead-of-powell-speech-china-optimism-fades-2954065