آسیا FX ضعیف می شود، شرکت های دلاری همچنان روی مذاکرات سقف بدهی تمرکز می کنند توسط Investing.com© رویترز.

Investing.com — اکثر ارزهای آسیایی در روز سه شنبه در محدوده یکسان به پایین حرکت کردند، در حالی که بازارها منتظر سرنخ های بیشتری در مورد مذاکرات بین قانونگذاران آمریکایی بر سر افزایش سقف بدهی و اجتناب از نکول بودند، دلار بالاتر رفت.

در بحبوحه ادامه ابهامات نسبت به کندی بازگشت اقتصادی در کشور، 0.2 درصد سقوط کرد و نزدیک به پایین ترین سطح شش ماهه دلار معامله شد. این ارز پس از عبور از سطح کلیدی 7 در برابر دلار در هفته گذشته در یک روند باخت قرار گرفته است.

پس از اینکه پکن در بررسی امنیتی شرکت Micron (NASDAQ:) آمریکا را شکست داد و فروش این شرکت در چین را مسدود کرد، بازارها نیز نسبت به بدتر شدن روابط ایالات متحده و چین نگران بودند.

این ارز 0.5 درصد کاهش یافت و به پایین ترین حد پنج هفته گذشته رسید و بدترین عملکرد ارز آسیایی در روز سه شنبه بود، زیرا بازارها منتظر نشانه های بیشتری برای تشکیل دولت در این کشور آسیای جنوب شرقی بودند.

حزب اپوزیسیون طرفدار دموکراسی این کشور به طور غیرمنتظره ای حکومت نظامی تحت حمایت ارتش را در انتخابات هفته گذشته شکست داده بود.

بازارهای آسیایی گسترده تر تا حدودی مختلط بودند. پس از آن که داده ها نشان داد رشد غیرمنتظره کشور در ماه مه، در حالی که به رکورد بالایی رسید، 0.1 درصد افزایش یافت.

اما ین در برابر دلار در پایین ترین حد شش ماه گذشته معامله می شد، زیرا با افزایش فشار ناشی از چشم انداز منفی بانک مرکزی ژاپن مواجه شد.

بخوانید:  پیش بینی قیمت آتی گندم: تجزیه و تحلیل تکنیک ها و اهداف بالقوه

به کمک داده‌های قوی‌تر از حد انتظار در ماه می، ۰.۳ درصد افزایش یافت. تمرکز این هفته نیز روی یک است، جایی که انتظار می‌رود وام‌دهنده نرخ‌ها را ثابت نگه دارد.

ثابت بود به عنوان مثبت به برخی از انعطاف پذیری در اقتصاد اشاره کرد.

دلار آمریکا در برابر سبدی از ارزها اندکی افزایش یافت، و پس از یک جلسه بی‌صدا یک شبه، ارزش معاملات افزایش یافت.

ادامه مذاکرات بین قانونگذاران دموکرات و جمهوری خواه به توافقی برای افزایش سقف بدهی منتهی نشد، اگرچه هر دو طرف نسبت به اجتناب از نکول آمریکا ابراز خوش بینی کردند.

این پیش از ضرب الاجل ماه ژوئن برای نکول ایالات متحده صورت می گیرد که چشم انداز آن بازارهای جهانی را در هفته های اخیر متلاطم کرده است. اما دلار شاهد افزایش تقاضا بود که به آن کمک کرد تا از پایین ترین سطح یک ساله اخیر خود بازگردد.

گمانه زنی های اخیر مبنی بر اینکه فدرال رزرو نرخ های بهره را برای مدت طولانی تری بالاتر نگه می دارد، به نفع دلار نیز بوده است، حتی در شرایطی که بازارها به طور گسترده برای توقف چرخه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه آینده قرار دارند. تمرکز این هفته همچنین بر روی جلسه ماه مه فدرال رزرو برای نشانه های بیشتر در مورد سیاست است.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-weakens-dollar-firms-as-focus-remains-on-debt-ceiling-talks-3088283