آسیا FX سقوط کرد زیرا عصبانیت های جنگ طلب فدرال رزرو امیدهای چین برای COVID را جبران کرد توسط Investing.com© رویترز.

نوشته امبار واریک

Investing.com– بیشتر ارزهای آسیایی روز سه‌شنبه سقوط کردند، زیرا نگرانی‌ها از افزایش نرخ‌های بهره آمریکا تا حد زیادی خوش‌بینی نسبت به کاهش محدودیت‌های COVID-19 در چین را خنثی کرد و دلار به راحتی بالاتر از پایین‌ترین سطح پنج ماه اخیر معامله شد.

دلار آمریکا روز دوشنبه پس از آن که ارزیابی‌های قوی‌تر از حد انتظار اقتصاد ایالات متحده نگرانی‌ها را در مورد تداوم تورم برای مدت طولانی‌تر از حد انتظار افزایش داد، بهبودی قوی را تجربه کرد.

این امر اکثر ارزهای آسیایی را با چشم انداز نرخ های بهره بالاتر ایالات متحده تحت تاثیر قرار داد و علیرغم برخی خوش بینی ها نسبت به کاهش اقدامات ضد کووید در چین، آنها را پایین آورد.

ارزش دلار با 0.3 درصد کاهش به 6.9813 رسید و پس از اعلام کاهش بیشتر آزمایشات کووید توسط پکن، برخی از دستاوردهای اخیر را حفظ کرد. اما این کشور هنوز در سراسر کشور کاهش سیاست سختگیرانه ضد کووید صفر خود را اعلام نکرده است که رشد اقتصادی امسال را تحت تأثیر قرار داد. تمرکز این هفته اکنون روی چینی است که قرار است در روز چهارشنبه برگزار شود، تا بسنجیم چگونه اقتصاد از طریق افزایش محدودیت‌های کووید در ماه گذشته حفظ شده است.

در حالی که داده‌های ضعیف‌تر از حد انتظار مخارج خانوارها حکایت از ضعف بیشتر در کوتاه‌مدت اقتصاد ژاپن دارد، ۰.۱ درصد کاهش یافت.

دلار آمریکا در روز سه شنبه ثابت بود، اما در جلسات اخیر بسیار بالاتر از پایین ترین سطح پنج ماهه معامله شد. و هر دو در حدود 105.30 ثابت ماندند، پس از افزایش بیش از 0.7٪ در جلسه قبل. ایالات متحده نیز پس از افزایش نزدیک به 2 درصدی در روز دوشنبه، اندکی عقب نشینی کرد.

قوی و همراه با نشانه هایی از یک بازار کار قوی باعث افزایش نگرانی ها در مورد چسبندگی شد. در حالی که فدرال رزرو اعلام کرد در ماه های آینده نرخ های بهره را با سرعت کمتری افزایش خواهد داد، اما همچنین هشدار داد که تورم سرسخت شاهد اوج گرفتن نرخ ها در سطوح بسیار بالاتر خواهد بود.

بازارها در هفته آینده به دنبال نشانه های بیشتری در مورد موضع فدرال رزرو خواهند بود.

و یکی از بدترین عملکردها در تجارت آسیایی بودند که به ترتیب 0.8% و 0.4% از دست دادند. بلاتکلیفی در مورد بازار نفت، در مواجهه با سقف قیمتی عرضه روسیه، ارزها را نیز تحت تأثیر قرار داد.

این روند پس از افزایش نرخ های بهره، با 0.6 درصد افزایش به 0.6737 در هر دلار رسید و احتمال افزایش بیشتر نرخ ها را برجسته کرد.

این بانک هشدار داد که دور از سرد شدن است، که احتمالاً در ماه‌های آینده نیاز به افزایش بیشتر نرخ بهره خواهد داشت.

پس از اینکه داده ها نشان داد در ماه نوامبر بیش از حد انتظار رشد کرده است، زیان در بانک مرکزی تا حدودی محدود شد و احتمالاً افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی را افزایش می دهد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-sinks-as-hawkish-fed-jitters-offset-china-covid-hopes-2957862