آسیا FX سقوط کرد زیرا بانک های ایالات متحده احساسات را پیش از داده های CPI توسط Investing.com تحت تاثیر قرار داد© رویترز.

نوشته امبار واریک

Investing.com — ارزهای آسیایی روز سه‌شنبه به دلیل نگرانی‌ها در مورد بحران بانکی در ایالات متحده عقب نشینی کردند و بهبود خفیف دلار نیز بازارها را در آستانه انتشار داده‌های کلیدی تورم که در اواخر روز منتشر می‌شود تحت فشار قرار داد.

0.4% کاهش یافت، در حالی که 0.5% از دست داد زیرا اکثر ارزهای منطقه تحت فشار عدم اطمینان در مورد چگونگی ادامه سیاست پولی ایالات متحده در مواجهه با سقوط احتمالی بانکی قرار گرفتند.

ارزهای آسیایی در ابتدا از انتظارات مبنی بر اینکه فدرال رزرو سرعت افزایش نرخ بهره خود را برای جلوگیری از آسیب بیشتر به اقتصاد ناشی از نرخ های بهره بالا که به شدت در فروپاشی بانک سیلیکون ولی (NASDAQ:) تأثیر داشت، منتفع شده بودند.

اما بازارها نسبت به چنین مفهومی قبل از انتشار داده‌هایی که در اواخر روز منتشر می‌شوند، نامطمئن شدند، که انتظار می‌رود نشان دهد تورم ایالات متحده در ماه فوریه ثابت مانده است. هرگونه نشانه ای از تورم سرسخت به فدرال رزرو انگیزه بیشتری برای افزایش نرخ بهره می دهد.

پس از مداخله دولت در بخش بانکی، دلار در برابر سبدی از ارزها سقوط کرد. اما دلار در روز سه‌شنبه مقداری از ضرر را جبران کرد و هر کدام 0.3 درصد افزایش یافت.

با این حال، نشان دهید که بازارها انتظارات مبنی بر افزایش 50 واحدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو در هفته آینده را کنار گذاشته اند و اکثر معامله گران قیمت را با افزایش 25 واحدی در ثانیه انجام می دهند.

برخی از تحلیلگران از جمله گلدمن ساکس و نومورا نیز احتمال عدم افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو را مطرح کردند، زیرا احساسات بازار در پی سقوط SVB شکننده باقی مانده است.

ارزهای آسیایی گسترده تر در میان عدم اطمینان در مورد فدرال رزرو عقب نشینی کردند. سقوط 0.8٪، در حالی که از دست داد 0.4٪.

پس از یک نظرسنجی خصوصی که نشان داد در ماه مارس نزدیک به پایین‌ترین سطح دوران همه‌گیری باقی مانده است، 0.2 درصد کاهش یافت. یک نظرسنجی جداگانه همچنین نشان داد که در بحبوحه تورم بالا و افزایش نرخ بهره بدتر شده است.

زیان در روز سه‌شنبه تا حدودی محدود بود و معاملات ارز ۰.۱ درصد کاهش یافت. با توجه به اینکه واردات بالای نفت بخش عمده ای از کسری حساب جاری هند را تشکیل می دهد، از روپیه حمایت شد.

داده های روز دوشنبه نشان داد که در ماه فوریه کمتر از حد انتظار کاهش یافته است، با روند مشابهی که انتظار می رود در اواخر روز به وقوع بپیوندد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-sinks-as-us-bank-rout-batters-sentiment-ahead-of-cpi-data-3029584