آسیا FX سقوط می کند زیرا نایب رئیس فدرال رزرو سیگنال های بیشتری برای نرخ گذاری درد توسط Investing.com می دهد

به نظر می رسد سرمایه گذاران خارجی نیز با 0.6 درصد کاهش و نزدیک به یک رکورد پایین، با حفظ یوان مخالف هستند.

Investing.com– ارزهای آسیایی در روز سه‌شنبه بیشتر سقوط کردند، در حالی که پس از سیگنال‌های جنگ طلبانه از سوی فدرال رزرو، نشانه‌های کمی مبنی بر اینکه بانک مرکزی قصد دارد افزایش نرخ بهره را کاهش دهد، به بالاترین حد خود در ۲۰ سال اخیر نزدیک شد.

افزایش اخیر قیمت نفت همچنان بر ارزهای حساس به نفت خام فشار می آورد. این شاخص 0.1 درصد سقوط کرد و دقیقاً زیر پایین ترین سطح خود قرار گرفت، در حالی که 0.4 درصد به پایین ترین سطح 30 ماهه رسید.

در میان افزایش فشار دلار و بازدهی خزانه داری، ارزهای آسیایی گسترده تر عقب نشینی کردند. این شاخص دقیقاً زیر پایین‌ترین سطح 24 سال اخیر قرار داشت، در حالی که با 0.5 درصد افت، بدترین عملکرد را در آسیای جنوب شرقی داشتند.به دنبال داده‌های هفته گذشته که نشان می‌دهد، بازارها اکنون در حال قیمت‌گذاری هستند که فدرال رزرو برای سومین جلسه متوالی در نوامبر، نرخ‌ها را 75 واحد پایه افزایش خواهد داد.

نوشته امبار واریک

دلار همچنین از افزایش تقاضای پناهگاه امن سود برد، زیرا سرمایه گذاران از تشدید درگیری روسیه و اوکراین پس از یک حمله هوایی بزرگ علیه کیف بیم داشتند.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-slumps-as-fed-vice-chair-signals-more-rate-pain-2908755

برینارد با تکرار سیگنال های قبلی فدرال رزرو گفت که این بانک رویکردی مبتنی بر داده ها را برای افزایش بیشتر نرخ بهره اتخاذ خواهد کرد. تمرکز این هفته بر روی ایالات متحده آینده است، که انتظار می رود نشان دهد که تورم تا ماه سپتامبر نزدیک به بالاترین حد 40 سال گذشته باقی مانده است.

چین بدترین عملکرد را در تجارت اولیه داشت و با کاهش 0.6 درصدی به 7.1937 در برابر دلار و نزدیک شدن به سطوحی که آخرین بار در طول بحران مالی 2008 مشاهده شده بود، رسید. نگرانی ها در مورد چین نیز افزایش یافت زیرا شیوع جدید کووید احتمال اقدامات جدید قرنطینه را افزایش داد.

و در روز سه‌شنبه هر کدام 0.2 درصد افزایش یافت و پس از اظهارنظرهای جنگ‌طلبانه از سوی، رشد را برای ششمین جلسه متوالی افزایش داد.

تمرکز این هفته روی چین و چین است که انتظار می‌رود بهبودی در اقتصاد تحت محاصره نشان دهد. اما یک انقباض غیرمنتظره در چین باعث شد که بازارها انتظارات آنها را برای بازگشت کاهش دهند.

برینارد گفت که شرایط سخت سیاست پولی حتی پس از توقف افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو ادامه خواهد داشت و این بانک در کوتاه مدت به افزایش نرخ بهره ادامه خواهد داد. برینارد همچنین هشدار داد که اقتصاد ایالات متحده ممکن است به دلیل نرخ های تندتر تضعیف شود و بانک تنها زمانی سیاست را کاهش خواهد داد که متقاعد شود که تورم در حال عقب نشینی است.