آسیا FX سقوط می کند زیرا بازارها بازگشایی چین و عدم اطمینان اقتصادی را سنگین می کنند توسط Investing.com© رویترز.

نوشته امبار واریک

Investing.com– اکثر ارزهای آسیایی روز پنجشنبه کاهش یافتند زیرا خوش بینی نسبت به کاهش محدودیت های ضد کووید در چین با سیگنال های اقتصادی متفاوت از ژاپن و عدم اطمینان نسبت به رکود اقتصادی ایالات متحده خنثی شد.

چین روز چهارشنبه اعلام کرد که محدودیت‌های حرکتی و آزمایش‌های متعددی را لغو می‌کند و این نشان می‌دهد که پکن قصد دارد در ماه‌های آینده سیاست سخت‌گیرانه‌اش برای مقابله با کووید صفر را کاهش دهد.

این حرکت باعث افزایش برخی از بازارهای آسیایی در جلسه قبل شد. اما با توجه به اینکه چین همچنان با افزایش روزانه بی سابقه در موارد کووید-19 دست و پنجه نرم می کند، سرمایه گذاران در مورد زمان اعلام بازگشایی کامل پکن نامطمئن باقی مانده اند.

انتظار می‌رود چینی‌ها برای ماه نوامبر، که قرار است روز جمعه برگزار شود، نور بیشتری را بر دومین اقتصاد بزرگ جهان بتاباند.

پس از افزایش 0.4 درصدی در جلسه قبل، روز پنجشنبه 0.1 درصد کاهش یافت.

پس از اینکه داده‌ها نشان داد که کشور در سه ماهه سوم، در بحبوحه کاهش صادرات و واردات گران‌تر، وضعیت غیرمنتظره‌ای را تجربه کرده است، 0.3 درصد کاهش یافت.

اما این کشور کمی بیشتر مورد بازنگری قرار گرفت که باعث شد انقباض آن کمی کمتر از برآورد اولیه باشد. این نشان داد که برخی از جنبه‌های اقتصاد ژاپن، به ویژه هزینه‌های تجاری و مصرف‌کننده، قوی باقی مانده‌اند.

اما این کشور با تداوم باد مخالف ناشی از تضعیف ین و افزایش تورم مواجه است که انتظار می‌رود در نوامبر به بالاترین حد خود در 40 سال گذشته برسد.

ارزهای آسیایی گسترده تر اندکی عقب نشینی کردند و 0.4% و 0.2% از دست دادند.

این شاخص 0.2 درصد سقوط کرد و نزدیک به پایین ترین سطح یک ماهه خود قرار گرفت، حتی به عنوان این هفته و نشان داد که انقباض پولی بیشتر در دستور کار است.

دلار آمریکا در روز چهارشنبه از کاهش خفیف در جلسه قبل ثابت ماند. افزایش 0.2٪، در حالی که اضافه 0.2٪.

دلار آمریکا برای اولین هفته مثبت خود در سه هفته گذشته پیش رفت، زیرا داده های اقتصادی قوی تر از حد انتظار ایالات متحده نشان می دهد که کاهش تورم ممکن است بیشتر از حد انتظار طول بکشد.

این نگرانی‌هایی را ایجاد کرد که فدرال رزرو می‌تواند نرخ‌های بهره را تا سال 2023 افزایش دهد، سناریویی که فعالان بازار هشدار دادند.

در حالی که انتظار می رود فدرال رزرو در هفته آینده برگزار شود، هشدار داده است که در صورت ثابت ماندن تورم، نرخ بهره ممکن است به بالاتر از حد انتظار برسد.

انتظار می رود داده های ایالات متحده که روز جمعه منتشر می شود، وضوح بیشتری را در مورد تورم ایالات متحده ارائه دهد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-dips-as-markets-weigh-china-reopening-economic-uncertainty-2959646