آسیا FX در Fedspeak جنگ‌طلب کاهش می‌یابد، ضرر هفتگی کاهش می‌یابد توسط Investing.com

معامله گران همچنین برای تقویت اقتصاد از تعطیلات یک هفته ای سال نو قمری که از 23 ژانویه آغاز می شود، موضع می گیرند.

Investing.com — اکثر ارزهای آسیایی در روز جمعه کاهش یافتند و به دنبال اظهارات تندخویانه چندین مقام فدرال رزرو و همچنین افزایش نگرانی ها در مورد رکود بالقوه در سال جاری، قرار بود هفته را کاهش دهند.

این ارز در روز جمعه 0.5 درصد سقوط کرد و همچنین با کاهش 0.8 درصدی در بین ارزهای آسیایی با بدترین عملکرد در این هفته قرار گرفت. داده ها در اوایل روز نشان دادند که در دسامبر به بالاترین حد خود در 41 سال گذشته رسید.

ین پس از اینکه اوایل این هفته انتظارات بازار را برای گسترش بیشتر سیاست کنترل منحنی بازدهی کاهش داد، به شدت سقوط کرد. اما در بحبوحه گمانه زنی ها مبنی بر اینکه تورم بالا ممکن است در نهایت در سال جاری منجر به اتخاذ موضع جنگ طلبانه تر از سوی بانک مرکزی آمریکا شود، این ارز بخش عمده ای از این ضررها را جبران کرد.


© رویترز

ارزهای در معرض چین بدترین عملکرد را در این هفته داشتند، حتی در حالی که داده‌های منتشر شده پیشتر نشان می‌داد که پس از لغو اکثر محدودیت‌های ضد کووید، ارزهای این کشور شروع به رشد کرده است.

اما افزایش ارزش دلار محدود شد زیرا مجموعه ای از داده های این هفته نشان داد که اقتصاد ایالات متحده در مواجهه با تورم بالا و سیاست های پولی سخت در حال کند شدن است. و در روز جمعه حول پایین ترین سطح 7 و ½ ماهه در نوسان بود و قرار بود هفته را تا حد زیادی ثابت به پایان برساند.

بخوانید:  تعطیلات شکرگزاری برای پایان دشوار هفته

بانک خلق چین در روز جمعه برای پنجمین ماه متوالی، معیار خود را در پایین ترین سطح تاریخی خود نگه داشت، زیرا در مرز بین تقویت رشد اقتصادی و حفظ قدرت یوان قرار دارد.

در روز جمعه 0.1 درصد کاهش یافت و قرار بود این هفته 1.3 درصد از دست بدهد، در حالی که افت 0.4 درصدی و همچنین برای هفته کاهش یافت.

پس از آنکه چندین مقام فدرال رزرو هشدار دادند که اگرچه بانک مرکزی احتمالاً سرعت افزایش نرخ بهره خود را کاهش می دهد، اما هزینه های استقراض احتمالاً برای مدت طولانی تری بالا باقی می ماند، ارزهای کل آسیا در روز جمعه سقوط کردند. کاهش 0.2٪، در حالی که ریختن 0.1٪.

در حال حاضر بازارها در پتانسیل یک رکود جهانی در سال جاری قیمت گذاری می کنند، به خصوص اگر فدرال رزرو به افزایش نرخ بهره ادامه دهد. چنین سناریویی اگرچه برای دلار منفی است، اما احتمالاً بر ارزهای آسیایی نیز تأثیر خواهد گذاشت.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-drifts-lower-on-hawkish-fedspeak-weekly-losses-on-tap-2984388

افزایش موارد کووید-19 در چین، حتی پس از لغو اکثر محدودیت‌ها، چشم‌انداز اقتصادی کوتاه‌مدت آن را با تردید مواجه کرده است.

نوشته امبار واریک