آسیا FX در حالی که دلار جلوتر از نرخ شاخص قیمت مصرف کننده ثابت می ماند توسط Investing.com سقوط می کند

پس از شروع قوی هفته با خوش بینی نسبت به بازگشایی چین، واحدهای منطقه ای در بحبوحه عدم اطمینان در مورد مسیر سیاست پولی ایالات متحده کاهش یافتند. دلار همچنین پس از اظهارنظر برخی از اعضای فدرال رزرو مبنی بر اینکه نرخ بهره آمریکا ممکن است بیش از حد انتظار در سال جاری افزایش یابد، از پایین ترین سطح هفت ماهه خود بهبود یافت، به خصوص اگر تورم بیش از محدوده هدف بانک مرکزی برای مدت طولانی تر از حد انتظار باشد.

ارزهای پر خطر آسیای جنوب شرقی زیان بیشتری نسبت به ارزهای منطقه ای خود ثبت کردند که به ترتیب 0.3 و 0.2 درصد کاهش یافتند.

و نشان داد که دلار در روز چهارشنبه 0.1 درصد بالاتر از سبدی از ارزها معامله شد. اکنون تمرکز بر انتشار داده های ایالات متحده برای ماه دسامبر است، که انتظار می رود نشان دهد که تورم نسبت به ماه قبل کاهش بیشتری یافته است.

نوشته امبار واریک


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-slips-while-dollar-steadies-ahead-of-cpi-readings-2977747

پس از اینکه داده‌ها در این کشور در ماه نوامبر به بالاترین سطح 30 ساله خود بازگشتند، این رقم در میان معدود استثناهای آن روز بود که 0.3 درصد افزایش یافت و نزدیک به بالاترین سطح چهار ماهه خود باقی ماند. این قرائت احتمالاً باعث تشدید سیاست‌های بیشتر توسط بانک مرکزی خواهد شد و دلار را تقویت می‌کند.


© رویترز.

تمرکز این هفته نیز بر روی چین برای ماه دسامبر است، اگرچه انتظار می‌رود کاهش رشد اقتصادی در این کشور منجر به روندهای کاهش تورم شود.

پس از صعود به بالاترین سطح یک ماهه در برابر دلار در اوایل این هفته، 0.1 درصد کاهش یافت. داده‌های هند نیز در روز پنجشنبه منتشر می‌شود و انتظار می‌رود که نشان دهد فشار قیمت‌ها در دسامبر ثابت مانده است.

بخوانید:  خرس های یورو ظاهر می شوند، هدف 1.0830

داده‌های جداگانه همچنین نشان داد که در طول ماه بیش از حد انتظار رشد کرده است که با افزایش تخفیف‌ها در رویداد خرید جمعه سیاه افزایش یافته است.

Investing.com– بازارهای ارز آسیایی در روز چهارشنبه با عقب نشینی از دارایی های ریسک محور پیش از نشانه های اقتصادی از قرائت تورم کلیدی این هفته، در حالی که دلار از ضررهای اخیر ثابت مانده بود، کاهش یافت.

از سوی دیگر، ارزش دلار در برابر دلار 0.1 درصد کاهش یافت، حتی زمانی که این هفته منتشر شد، انتظارات را افزایش داد که بانک مرکزی ژاپن می تواند برای حمایت از ارز و مهار تورم بیش از حد به اقدامات جنگ طلبانه تر متوسل شود.

نزدیک به بالاترین حد خود در پنج ماه گذشته بود و این ارز با خوش بینی نسبت به کاهش بیشتر محدودیت های ضد کووید در کشور، شروع قدرتمندی را برای سال رقم زد. اما این خوش‌بینی کاهش یافت زیرا چین بدترین شیوع کووید-19 را دید که انتظار می‌رود در کوتاه‌مدت رشد اقتصادی را مختل کند.