آسیا FX در بحبوحه عدم قطعیت فدرال رزرو کاهش می یابد، دلار برای هفته قوی قرار دارد توسط Investing.com


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-dips-amid-fed-uncertainty-dollar-set-for-strong-week-3080823

0.1 درصد کاهش یافت و به دلیل ترس از بحران بانکی ایالات متحده و عدم اطمینان در مورد سقف بدهی که برای برخی از تقاضاهای پناهگاه امن ایجاد کرد، برای افزایش هفتگی ملایم تعیین شد.

همچنین نشان داد که بازارها انتظارات برای هر گونه کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی در سال جاری را کاهش داده اند.

ضعف در اقتصاد چین احساسات نسبت به بازارهای آسیایی گسترده تر را کاهش داد. با وجود اینکه داده ها نشان می دهد که در سه ماهه اول بیش از حد انتظار رشد کرده است، 0.2 درصد کاهش یافت در حالی که 0.3 درصد کاهش یافت.

در حالی که یک جهش غیرمنتظره در ایالات متحده به سردی در بازار کار اشاره کرد، قرائت های ثابت تورم در ماه آوریل، انتظارات را افزایش داد که نرخ بهره را برای مدت طولانی تری در سال جاری بالاتر نگه دارد.

تورم ایالات متحده و قیمت هر دو در ماه آوریل اندکی کاهش یافتند، اما بسیار بالاتر از محدوده هدف فدرال رزرو باقی ماندند.

Investing.com — اکثر ارزهای آسیایی روز جمعه عقب نشینی کردند و تحت فشار عدم اطمینان در مورد سیاست های پولی ایالات متحده پس از قرائت های مختلف اقتصادی در این هفته قرار گرفتند، در حالی که دلار در بحبوحه کاهش نرخ بهره در سال جاری به بالاترین سطح 10 روزه خود رسید.


© رویترز.

پس از ناامیدکننده بودن و داده های منتشر شده در این هفته، به پایین ترین حد دو ماه اخیر مبادله شد و به کاهش رشد اقتصادی در بزرگترین اقتصاد آسیا اشاره کرد. این قرائت ها که در پی یک انقباض غافلگیرکننده در چین انجام شد، انتظارات برای کاهش بیشتر سیاست ها توسط پکن را برانگیخت.

بخوانید:  چشم انداز فدرال رزرو در حال حاضر چگونه شکل می گیرد؟

چنین روندی حاکی از حمایت بیشتر از دلار است و احتمالاً ارزهای آسیایی را تحت فشار قرار می دهد زیرا شکاف بین بدهی های پرخطر و کم ریسک کم است. اکثر بانک های مرکزی آسیا چرخه های افزایش نرخ خود را در سال جاری کاهش داده اند و از ارزهای منطقه ای حمایت چندانی نمی کنند.

این امر یوان را در فاصله 7 برابری در برابر دلار قرار می دهد که از نظر روانی برای تنظیم کنندگان و سرمایه گذاران چینی مهم است.

این کاهش 0.1 درصدی کاهش یافت، اما نسبتاً متکی به انتظارات برای افزایش بیشتر نرخ بهره بود.

دارایی‌های ریسک‌محور به دنبال نشانه‌هایی از تورم ثابت ایالات متحده و همچنین کاهش رشد در چین برای یک هفته سخت تعیین شدند.

از سوی دیگر، دلار در روز جمعه پس از افزایش شدید این هفته ثابت ماند. و قرار بود این هفته هر کدام حدود 0.8 درصد اضافه کنند.