آسیا FX خاموش شد، دلار با نزدیک شدن به جلسه فدرال رزرو ثابت ماند توسط Investing.com

این اطلاعات از داده هایی که در ژانویه پس از کاهش بیشتر اقدامات ضد کووید توسط کشور بهبود یافتند، پشتیبانی کمی داشت. یوان 0.1 درصد سقوط کرد اما نزدیک به بالاترین حد هفت ماهه در برابر دلار باقی ماند و قرار بود در ژانویه بیش از 2 درصد افزایش یابد.

نوشته امبار واریک

و پس از بهبودی شدید از پایین ترین سطح هشت ماهه در اوایل ژانویه، به بالای 102 ثابت ماند. اما همچنان قرار بود دلار در ژانویه بیش از 1 درصد از دست بدهد.

ارزهای آسیایی گسترده تر حرکت کمی داشتند، در حالی که دلار در برابر سبدی از ارزها در انتظار نشست فدرال رزرو ثابت ماند. در حالی که به طور گسترده انتظار می رود بانک مرکزی نرخ بهره را تا 25 واحد در روز چهارشنبه افزایش دهد، سرمایه گذاران از چشم انداز بدتر از حد انتظار می ترسند، به خصوص که داده های اقتصادی اخیر نشان می دهد که فدرال رزرو فضای کافی برای ادامه افزایش نرخ های بهره را دارد.

اما بیشتر واحدهای آسیایی در بحبوحه انتظارات فدرال رزرو در ماه‌های آینده برای رشد قوی در ژانویه آماده بودند. ارزهای پر ریسک آسیای جنوب شرقی بهترین عملکرد را در ماه ژانویه داشتند و در میان ارزهای همتای خود با جهش بیش از 5 درصدی، بیشترین سود را داشتند.

پس از اینکه داده ها نشان داد که کشور در ماه دسامبر بسیار بیشتر از حد انتظار سقوط کرده است، بدترین عملکرد در روز بود، با 0.4 درصد کاهش. این مطالعه فشار فزاینده بر اقتصاد استرالیا ناشی از نرخ های بهره بالا و افزایش تورم را نشان می دهد و می تواند این کشور را مجبور کند که سرعت افزایش نرخ خود را کاهش دهد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-muted-dollar-steadies-as-fed-meeting-looms-2991704

Investing.com — اکثر ارزهای آسیایی در روز سه‌شنبه حرکت اندکی داشتند، در حالی که دلار با توجه به احتیاط در آستانه نشست فدرال رزرو در هفته جاری، با توجه به هرگونه سیگنالی در مورد سیاست پولی ایالات متحده، افزایش‌های اخیر را حفظ کرد.

با وجود عقب نشینی در ماه های اخیر، بسیار بالاتر از محدوده هدف فدرال رزرو حرکت می کند.


© رویترز

داده‌های مثبت چین همچنان نشان می‌دهد که بزرگ‌ترین اقتصاد آسیا در مسیر بهبودی قرار دارد که می‌تواند در سال جاری نویدبخش خوبی برای منطقه باشد.

پس از اینکه داده‌ها نشان داد که در دسامبر بیش از حد انتظار افزایش یافت، در حالی که کارخانه‌های محلی نیز اندکی تولید را کاهش دادند، این شاخص در بین عملکردهای بهتر در آن روز بود و 0.2 درصد افزایش یافت. انتظارات بیشتر از سوی بانک مرکزی ژاپن، ین را در مسیر رشد 0.7 درصدی در ژانویه قرار داد.