آسیا FX توسط چین ترس از COVID، دلار ثابت می ماند توسط Investing.com


© رویترز.

اما با توجه به اینکه بانک مرکزی همچنین سیگنال داده است که نرخ بهره در سطوح بالاتر از حد انتظار خواهد بود، انتظار می‌رود چشم‌انداز ارزهای آسیایی در ماه‌های آینده پایین بماند. تمرکز این هفته بر روی ماه اکتبر خواهد بود، که انتظار می رود نشان دهد که فشار قیمت ها در طول ماه بالا باقی مانده است.

رشد اقتصادی چین در سال جاری به دلیل باد مخالف قرنطینه ناشی از کووید به شدت کاهش یافت. اکنون انتظار می رود که این روند در ماه های آینده ادامه یابد، زیرا کشور با بدترین شیوع خود از ماه مه مواجه است.

Investing.com– اکثر ارزهای آسیایی روز دوشنبه با تثبیت دلار در اثر کاهش اخیر کاهش یافتند، در حالی که نگرانی ها در مورد تعهد چین به سیاست صفر کووید و داده های اقتصادی ضعیف تر از این کشور احساسات نسبت به منطقه را کاهش داد.

با توجه به وابستگی شدید این کشور به چین به عنوان بازار کالا، 0.6 درصد کاهش یافت. ریزش 0.4٪، در حالی که 0.3٪ کاهش یافت.

ارزهای آسیایی نیز تحت فشار اندکی تقویت دلار قرار گرفتند که پس از کاهش شدید در روز جمعه ثابت ماند. افزایش 0.2٪، در حالی که اضافه 0.1٪.

نوشته امبار واریک

پس از آن که داده ها نشان داد اندکی بیشتر از حد انتظار رشد کرده است، 0.3 درصد افزایش یافت که نشان دهنده وجود برخی بادهای منفی اقتصادی برای بزرگترین اقتصاد جنوب شرقی آسیا است.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-rattled-by-china-covid-fears-dollar-steadies-2933934

داده ها همچنین نشان داد که چین در ماه اکتبر کمتر از حد انتظار رشد کرد، در حالی که هر دو و همچنین در طول ماه کاهش یافتند. با توجه به اینکه چین یک شریک تجاری عمده برای بخش عمده ای از منطقه است، این قرائت برای بازارهای آسیایی بسیار ضعیف است.

در آسیای جنوب شرقی، پس از اینکه داده ها نشان داد در ماه اکتبر کمتر از حد انتظار رشد کرده است، 0.3 درصد کاهش یافت. در حالی که این قرائت به عنوان نشانه ای از تسکین اقتصاد تایلند است، همچنین انگیزه کمتری را به بانک مرکزی برای افزایش نرخ بهره می دهد که برای بات منفی است.

بدترین عملکرد را در بین همتایان خود داشت و با افت 0.4 درصدی در برابر دلار به 7.2131 رسید، در حالی که 0.6 درصد کاهش یافت و به 7.2176 در هر دلار رسید. این ارز پس از مقامات بهداشتی چین سقوط کرد و گمانه زنی های اخیر در مورد لغو احتمالی این سیاست را از بین برد.

ارزهای آسیایی روز جمعه پس از اینکه برخی از مقامات فدرال رزرو اعلام کردند که از افزایش کمتر نرخ بهره در دسامبر حمایت می کنند تا از آسیب بیشتر به اقتصاد جلوگیری کنند، افزایش یافتند.