آسیا FX تحت فشار Hawkish Fed Fears، دلار ثابت توسط Investing.com

همچنین انتظار می‌رود که داده‌های ایالات متحده که این هفته منتشر می‌شوند، در برنامه فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره نقش داشته باشد.

در معاملات اولیه حرکت کمی داشت و در حوالی 7.1139 در برابر دلار در نوسان بود، زیرا بازارها در این هفته منتظر رویدادهای مهم اقتصادی در کشور بودند. انتظار می‌رود بانک خلق چین در مورد نرخ‌های بهره تصمیم بگیرد، در حالی که خوانش‌های ماه سپتامبر بر بهبود بالقوه اقتصادی روشن خواهد شد.

داده‌های Caixin در آخر هفته نشان داد که چین به طور غیرمنتظره‌ای در ماه سپتامبر، در بحبوحه فشار مداوم ناشی از اختلالات مرتبط با کووید، کاهش یافت.

و پس از تجمع شدید در روز جمعه، در اطراف 112 در روز دوشنبه ثابت بودند. انتظارات بیشتر از سوی فدرال رزرو برای حفظ وضعیت مثبت دلار در کوتاه مدت تعیین شده است.


© رویترز.

Investing.com– اکثر ارزهای آسیایی در روز دوشنبه پایین آمدند، در حالی که دلار در بحبوحه نگرانی های فزاینده از اقدامات جنگ طلبانه تر فدرال رزرو به دلیل نشانه هایی از انعطاف پذیری در اقتصاد ایالات متحده ثابت ماند.

حزب کمونیست چین روز یکشنبه برای بیستمین کنگره خود تشکیل جلسه می دهد که انتظار می رود سیاست های پنج سال آینده را تعیین کند. بازارها برای اعلام هرگونه اقدامی برای تحریک رشد اقتصادی موضع گیری می کنند.

داده‌های روز جمعه نشان داد که همچنان قوی است و به فدرال رزرو فضای کافی برای حفظ نرخ‌های پیاده‌روی به شدت می‌دهد. بازارها در حال قیمت گذاری هستند که فدرال رزرو در ماه نوامبر نرخ بهره را 75 واحد پایه افزایش خواهد داد.

بخوانید:  سیسکو امسال صعود می کند؟ [Video]


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-pressured-by-hawkish-fed-fears-dollar-steady-2907898

این ارز همچنین در بحبوحه بدتر شدن شرایط ژئوپلیتیکی در اروپا و آسیا شاهد افزایش تقاضای پناهگاه امن بود. انفجار یک پل بزرگ روسیه-کریمه، تشدید جنگ روسیه و اوکراین را نشان داد، در حالی که تنش ها در شبه جزیره کره پس از پرتاب موشک های بالستیک کره شمالی به اوج رسید.

اکثر ارزهای آسیایی دیگر عقب نشینی کردند. ارزش دلار 0.1 درصد کاهش یافت و دقیقاً زیر پایین ترین سطح 24 سال گذشته دلار معامله شد، در حالی که زیان در جنوب شرق آسیا با 0.4 درصد کاهش بود.

کاهش 0.1 درصدی که زیان هفته گذشته پس از افزایش نرخ بهره را کمتر از حد انتظار افزایش داد و سیگنالی را ارسال کرد.

حجم معاملات در این منطقه به دلیل تعطیلات در ژاپن و کره جنوبی کاهش یافت. اما بازارهای چین پس از تعطیلات یک هفته ای تجارت را از سر گرفتند.

نوشته امبار واریک