آسیا FX تحت فشار بازدهی ایالات متحده و تورم ضعیف چین سقوط کرد. Investing.com

اما بازارها در مورد مسیر سیاست پولی ایالات متحده نامطمئن باقی ماندند، زیرا داده های یک شبه حاکی از سرد شدن بازار کار بود. انتظار می‌رود افزایش نرخ بهره، همراه با افزایش تعداد اخراج‌ها در این کشور، به فدرال رزرو فرصت اقتصادی کمتری برای ادامه افزایش نرخ‌های بهره بدهد.

Investing.com– ارزهای آسیایی روز جمعه عقب نشینی کردند زیرا افزایش یک شبه در بازدهی خزانه داری ایالات متحده ترس از رکود در حال وقوع را برانگیخت، در حالی که یوان چین تحت فشار داده هایی قرار گرفت که نشان می داد تورم محلی تنها پس از برداشته شدن محدودیت های ضد کووید، اندکی افزایش یافت.

در حالی که داده‌ها نشان می‌داد در ژانویه نسبت به ماه قبل کمی بیشتر از حد انتظار کاهش یافت، 0.1 درصد کاهش یافت، اما همچنان نزدیک به بالاترین حد در 40 سال گذشته باقی ماند.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-sinks-on-pressure-from-us-yields-weak-china-inflation-3000115


© رویترز.

ارزهای پر ریسک آسیای جنوب شرقی بدترین عملکرد را در روز جمعه داشتند و بات تایلند و رینگیت مالزی هر کدام 0.4 درصد از دست دادند. رکود بالقوه ایالات متحده احتمالاً بر احساسات نسبت به بازارهای آسیایی پر ریسک تأثیر می گذارد و به طور بالقوه جریان سرمایه خارجی را قطع می کند.

با توجه به جایگاه این کشور به عنوان یک مرکز تجاری مسلط برای این منطقه، بهبود سرسام آور اقتصادی در چین برای بقیه آسیا نوید بدی دارد. این قرائت همچنین چشم انداز اقدامات محرک بیشتر و کاهش نرخ بهره توسط دولت چین را افزایش می دهد، که می تواند یوان را در سال جاری کاهش دهد.

اکنون بازارها منتظر رونمایی دولت ژاپن از نامزدهای خود برای ریاست بعدی بانک مرکزی ژاپن هستند.

دلار در برابر سبدی از ارزها افزایش یافت و همچنین در بحبوحه افزایش تقاضای پناهگاه امن و سیگنال های جنگ طلبانه فدرال رزرو، برای عملکرد هفتگی قوی آماده شد. و هر کدام 0.1% افزایش یافت و تا 0.5% در هفته افزایش یافت.

پس از اینکه داده ها نشان داد در ژانویه کمتر از حد انتظار رشد کرده است، 0.3 درصد کاهش یافت، در حالی که در طول ماه بیشتر کاهش یافت. این قرائت ها تصویری متفاوت از بزرگترین اقتصاد آسیا را پس از کاهش بیشتر اقدامات ضد کووید در اوایل سال جاری ترسیم کرد.

در حال حاضر تمرکز در هفته آینده برای سرنخ های بیشتر در مورد بزرگترین اقتصاد جهان است، زیرا با کند شدن فعالیت مبارزه می کند.

نوشته امبار واریک

با افزایش بازدهی کوتاه مدت خزانه داری که نگرانی ها در مورد رکود بالقوه در سال جاری را تشدید کرد، ارزهای آسیایی گسترده تر عقب نشینی کردند. ایالات متحده – یک شاخص کلاسیک رکود – نیز به عمیق ترین سطح خود از دهه 1980 رسیده است و احساسات را بیشتر تضعیف می کند.