آسیا FX بین امیدهای چین برای بازگشایی، خطرات رکود در میان سرمایه گذاری Investing.com© رویترز.

نوشته امبار واریک

Investing.com– اکثر ارزهای آسیایی در روز چهارشنبه در محدوده محدودی قرار گرفتند زیرا بازارها نشانه های بیشتری از بازگشایی اقتصادی در چین را در برابر نگرانی های فزاینده در مورد رکود اقتصادی ایالات متحده و افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو بررسی کردند.

به دنبال اعتراضات گسترده در این کشور علیه اعمال محدودیت‌های جدید در دو ماه گذشته، دولت چین در حال آماده شدن برای اعلام عقب‌نشینی بزرگ‌تر از اقدامات ضد کووید است.

شهرهای بزرگ چین قبلاً برخی از محدودیت‌های حرکتی و آزمایشات را با توجه به اعتراضات و در مواجهه با کاهش شدید رشد اقتصادی کاهش داده‌اند. داده هایی که اوایل روز چهارشنبه منتشر شد نشان داد که این کشور در بدترین وضعیت خود از سال 2020 قرار داشته است.

در برابر دلار 0.2% افزایش یافت و به 6.9823 رسید و در میان عملکرد بهتر در آسیا قرار گرفت.

سایر ارزها حرکت کمی داشتند و در هر دو جهت کمتر از 0.2 درصد حرکت کردند.

زیان های روزانه خود را کاهش داد و پس از آنچه انتظار می رفت، ثابت معامله شد و برای کنترل تورم، انقباضات پولی بیشتر را تحت فشار قرار داد.

پس از اینکه داده ها نشان داد در ماه نوامبر بیش از حد انتظار رشد کرده است، 0.3 درصد افزایش یافت که احتمالاً از افزایش بیشتر نرخ بهره توسط بانک مرکزی خبر می دهد.

دلار در روز چهارشنبه پس از گسترش روند بهبود خود برای دومین جلسه متوالی ثابت بود.

و پس از افزایش بیش از 1 درصدی از پایین ترین سطح پنج ماهه در روز دوشنبه، در اطراف 105.5 ثابت ماند.

مدیران اجرایی هشدار دادند که اقتصاد ایالات متحده در سال آینده با یک رکود بالقوه مواجه خواهد شد، به ویژه اگر تورم ثابت بماند و نرخ بهره همچنان در حال افزایش باشد.

برخی از قرائت‌های اقتصادی قوی‌تر از حد انتظار، به‌ویژه و، نشان می‌دهد که فشارهای تورمی ممکن است برای مدت طولانی‌تر از حد انتظار باقی بماند. این به احتمال زیاد باعث افزایش بیشتر نرخ استقراض خواهد شد – حرکتی که قطعا برای دارایی های ریسک محور منفی است.

دلار از ترکیبی از مکان‌های امن سود برد و بازارها برای بازدهی قوی‌تر قرار گرفتند. این روند بزرگترین وزن ارزهای آسیایی در سال جاری بود.

تمرکز در حال حاضر داده های ایالات متحده است که اواخر این هفته منتشر می شود، و همچنین فدرال رزرو، که قرار است هفته آینده رخ دهد.

در میان ارزهای Antipodean، پس از اینکه داده ها نشان داد که در سه ماهه سوم کاهش یافته است، بیشتر سود اولیه خود را کاهش داد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-treads-water-between-china-reopening-hopes-recession-risks-2958747