آسیا FX به دلیل مشکلات رکود اقتصادی ضعیف شد، ین با شرط‌بندی سقف بازدهی حمایت شده توسط Investing.com© رویترز.

نوشته امبار واریک

Investing.com — اکثر ارزهای آسیایی روز پنجشنبه عقب نشینی کردند زیرا داده های ضعیف اقتصادی ایالات متحده ترس از رکود بالقوه را افزایش داد، در حالی که ین ژاپن بیشتر ضررهای اخیر خود را به دلیل گمانه زنی ها مبنی بر اینکه بانک ژاپن ممکن است دامنه کنترل بازده خود را افزایش دهد جبران کرد.

ارز با 0.5 درصد افزایش به 128.29 در برابر دلار، بهترین ارز آسیایی در آن روز بود.

این ارز در روز چهارشنبه پس از BOJ به طور غیرمنتظره ای به میزان 2.5 درصد سقوط کرد. اما گمانه زنی ها مبنی بر اینکه تورم فزاینده بانک را به سمت تغییر سیاست فوق العاده سست خود سوق می دهد باعث شد که ین به شدت از پایین ترین سطح روزانه خود بهبود یابد.

تاکاتوشی ایتو، آکادمیک دانشگاه کلمبیا، که نامزد پیوستن به BOJ در نظر گرفته می‌شود، تورم بیش از حد انتظار می‌تواند در نهایت بانک مرکزی را به گسترش دامنه بازده اوراق در سال جاری سوق دهد – حرکتی که برای ین مثبت است.

ژاپنی‌ها در این جمعه قرار است، و انتظار می‌رود که 4 درصد، دو برابر هدف سالانه BOJ باشد.

ارزهای آسیایی گسترده تر عقب نشینی کردند زیرا احساسات ناشی از داده های اقتصادی ضعیف تر از حد انتظار ایالات متحده بود که باعث افزایش ترس از رکود بالقوه در سال جاری شد. رکود اقتصادی جهانی برای ارزهای آسیایی ریسک‌محور ضعیف است، زیرا با توجه به اینکه سرمایه‌گذاران به دنبال دارایی‌های مطمئن‌تر هستند، احتمالاً جریان سرمایه به منطقه کند می‌شود.

0.3% سقوط کرد در حالی که زیان در سراسر آسیای جنوب شرقی با 0.3% کاهش بود. زیان یوان حتی همانطور که گیتا گوپینات معاون مدیر صندوق بین‌المللی پول در سه ماهه دوم اعلام کرد، اتفاق افتاد.

پس از اینکه داده‌ها نشان داد که کشور به طور غیرمنتظره‌ای از بالاترین رکورد در دسامبر کاهش یافته است، یکی از بدترین عملکردها در آن روز بود. این روند، در صورت تداوم، فضای اقتصادی کمتری را برای حفظ نرخ‌های بهره افزایش می‌دهد.

0.3٪ کاهش یافت، اما واکنش کمی به اخبار منتشر شده در اوایل فوریه نشان داد.

و در روز پنجشنبه عقب نشینی کردند، همچنین نشانه های متفاوتی از . در حالی که مقامات فدرال رزرو تقریباً به اتفاق آرا خواستار نرخ‌های بهره بیشتر شدند، آنها برداشت‌های متفاوتی را در مورد جایی که نرخ بهره ایالات متحده به اوج خواهد رسید ارائه کردند.

تمرکز روز پنجشنبه نیز روی آدرسی است که توسط .


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-weakens-on-recession-woes-yen-supported-by-yield-cap-bets-2983364