آسیا FX به دلیل ترس از رکود کاهش می یابد، ین تحت تاثیر BOJ dovish توسط Investing.com© رویترز.

نوشته امبار واریک

Investing.com — اکثر ارزهای آسیایی روز چهارشنبه در بحبوحه نگرانی های فزاینده در مورد کندی اقتصاد جهانی در سال جاری سقوط کردند و ین ژاپن پس از حفظ موضع تطبیقی ​​خود توسط بانک مرکزی ژاپن سقوط کرد.

این ارز بدترین عملکرد روز آسیا را داشت و با افت 2.6 درصدی در برابر دلار به 131.47 رسید که یکی از بدترین افت روزانه آن است که تا کنون ثبت شده است. BOJ، و محدوده کنترل منحنی بازده خود را بدون تغییر نگه داشت، و انتظارات بازار را برای گسترش بیشتر سیاست کور کرد.

بانک مرکزی موضع تطبیقی ​​خود را حفظ کرد و گفت فعلاً به اجرای اقدامات تسهیل کمی خود ادامه خواهد داد و تصویری تا حد زیادی برای سیاست ها ترسیم می کند، حتی با روندی نزدیک به دو برابر محدوده هدف سالانه بانک.

ژاپنی ها نیز پس از این تصمیم، با توجه به اینکه بازارها در پایان بالقوه کنترل منحنی بازده BOJ در ژانویه قیمت گذاری کرده بودند، سقوط کردند.

سایر خوانش های اقتصادی نیز تصویری تاریک برای اقتصاد ژاپن ترسیم کردند. – شاخصی از مخارج سرمایه در بین مشاغل – در نوامبر نسبت به ماه قبل بسیار بیشتر از حد انتظار کاهش یافت.

ارزهای آسیایی گسترده تر در بحبوحه نگرانی های جدید در مورد رکود جهانی در آینده عقب نشینی کردند. گیتا گوپینات، معاون مدیر عامل صندوق بین المللی پول، هشدار داد که سال 2023 سال سختی برای اقتصاد جهانی خواهد بود و تنها انتظار می رود تا پایان سال و تا سال 2024 بهبود یابد.

هشدار او به دنبال مجموعه ای از نظرسنجی ها بود که نشان می داد اقتصاددانان و رهبران کسب و کار در کوتاه مدت اقتصاد را بدتر می کنند. احساسات منفی معمولاً برای ارزهای آسیایی ریسک‌محور ضعیف است، با توجه به اینکه میزان سرمایه خارجی وارد شده به منطقه را محدود می‌کند.

افت 0.1٪، در حالی که و از دست داده اند حدود 0.4٪ هر کدام.

دلار از پایین ترین سطح هفت ماهه خود در برابر سبدی از ارزها بهبود یافت که عمدتاً به دلیل ضعف ین بود. روز چهارشنبه هر کدام 0.4 درصد افزایش یافت.

تمرکز این هفته نیز بر روی یک رشته از سخنرانان اصلی فدرال رزرو ایالات متحده است، به ویژه سخنرانی روز پنجشنبه.

در حالی که به طور گسترده انتظار می رود بانک مرکزی در ماه های آینده این کار را انجام دهد، بازارها در مورد اینکه آیا این برای جلوگیری از رکود اقتصادی کافی است یا خیر نامطمئن هستند.

چندین قرائت اقتصادی ایالات متحده نیز در این هفته در دست بررسی است، که با شروع، و برای دسامبر، در اواخر روز چهارشنبه منتشر می شود.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-slips-on-recession-fears-yen-battered-by-dovish-boj-2982382