آسیا FX بهبود می‌یابد، اما فدرال‌رزرو هاوکیش با سرمایه گذاری Investing.com سود می‌برد

سایر ارزهای آسیایی افزایش اندکی را ثبت کردند. افزایش 0.2٪، در حالی که اضافه شده 0.5٪.

پس از هشدار دولت کره جنوبی مبنی بر مداخله در بازارهای ارز برای حمایت از ارز، بهترین عملکرد در منطقه بود.

اما اظهارات تندروانه مقامات فدرال رزرو در روز چهارشنبه و نشانه‌هایی از قدرت در اقتصاد ایالات متحده، تصورات مربوط به یک چرخش را از بین برد. این رالی در روز چهارشنبه نزدیک به 1% افزایش یافت و در روز پنجشنبه بسیار بالاتر از پایین ترین سطح اکتبر معامله شد.

این جهش 0.8 درصدی را نشان می‌دهد که داده‌هایی را که نشان‌دهنده کاهش بیشتر از حد انتظار در کشور بود، کاهش داد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-recovers-but-hawkish-fed-caps-gains-2905950


© رویترز.

0.2% سقوط کرد در حالی که درست زیر بالاترین سطح 11 سال قرار داشت.

قیمت 0.5 درصد افزایش یافت و از پایین ترین رکورد ماه گذشته خود دوباره بهبود یافت. بازارهای خشکی چین به مدت یک هفته تعطیل شدند.

فشار بر ارزهای منطقه ای در این هفته کاهش یافت، زیرا دلار از اوج 20 ساله خود عقب نشینی کرد، به این امید که ضعف اقتصادی فدرال رزرو را به سمت کاهش لحن جنگ طلبانه سوق دهد.

دولت چین در سال جاری مجموعه‌ای از بسته‌های محرک را برای حمایت از رشد اقتصادی ارائه کرده است و انتظار می‌رود سیاست‌های پولی را در کوتاه‌مدت تطبیق‌دهنده نگه دارد. همچنین گزارش شده است که برای حمایت از یوان در بازارهای ارز مداخله کرده است.

Investing.com– اکثر ارزهای آسیایی از ضررهای اخیر در روز پنجشنبه با کاهش اندکی فشار ناشی از دلار و بازدهی خزانه داری بهبود یافتند، اگرچه سیگنال های جنگ طلبانه از سوی فدرال رزرو باعث شد که سود کاهش یابد.

بخوانید:  مشاهده مقداری پیشرفت در تورم با عادی شدن تقاضا

رکود اقتصادی در کره جنوبی و بادهای معکوس ناشی از افزایش نرخ های بهره آمریکا، وون را در سال جاری تحت تاثیر قرار داد و آن را به پایین ترین حد در 13 سال اخیر رساند.

نوشته امبار واریک

در منطقه آسیا و اقیانوسیه، پس از افزایش نرخ‌های بهره در این هفته، 1 درصد افزایش یافت و قول داد سیاست‌های سخت‌تر برای مبارزه با تورم بالا اعمال شود.

اما گزارش‌های رسانه‌های محلی حاکی از آن است که هزینه‌های تعطیلات در این کشور ثابت مانده است، که می‌تواند نشان‌دهنده سلامت اقتصادی اساسی علی‌رغم بادهای معکوس ناشی از قرنطینه‌های مرتبط با کووید در سال جاری باشد.

اکنون تمرکز بر داده های ایالات متحده است که قرار است روز جمعه برای نشانه های بیشتر در مورد بزرگترین اقتصاد جهان باشد. نشانه‌های قدرت در بازار کار به فدرال رزرو فضای بیشتری برای حفظ نرخ‌های افزایش با سرعت تند می‌دهد و احتمالاً برای بازارهای ارز منفی است.