آسیا FX برخی از ضررهای هفتگی را جبران می کند، دلار در میان بن بست سقف بدهی ثابت است توسط Investing.com© رویترز.

Investing.com– اکثر ارزهای آسیایی روز جمعه افزایش یافتند و از ضررهای شدید این هفته بهبود یافتند، در حالی که دلار به پایین‌تر از بالاترین سطح دو ماهه خود ادامه داد زیرا بازارها منتظر نشانه‌های بیشتری برای پیشرفت به سمت افزایش سقف بدهی بودند.

این ارز 0.2 درصد افزایش یافت، اما یکی از بدترین ارزهای آسیایی در این هفته بود که نزدیک به 2 درصد کاهش داشت زیرا انتظارات از شکاف گسترده تر در نرخ های بهره محلی و ایالات متحده باعث کاهش ارزش این ارز شده است. ین نیز در برابر دلار کمی بالاتر از پایین ترین سطح شش ماهه معامله می شد.

داده‌های ضعیف‌تر از حد انتظار در روز جمعه، انتظارات بیشتری مبنی بر توقف سیاست‌های سخت‌گیرانه در سال جاری را برانگیخت، اگرچه این آمار همچنان بسیار بالاتر از هدف سالانه ۲ درصدی BOJ بود.

0.3% افزایش یافت که از پایین ترین سطح شش ماهه خود بازگشت. اما این ارز بسیار پایین تر از سطح کلیدی 7 دلار باقی ماند و همچنین حمایت کمی از اصلاحات روزانه بانک خلق چین دریافت کرد.

یوآن به دلیل نگرانی‌ها در مورد کاهش رشد اقتصادی در چین و همچنین بدتر شدن روابط بین پکن و واشنگتن پس از ممنوعیت فروش چینی‌ساز آمریکایی Micron Technology Inc (NASDAQ:) آسیب دید.

ترس از شیوع جدید کووید-19 در چین نیز احساسات را متزلزل کرد، زیرا گزارش‌های رسانه‌ها حاکی از افزایش مجدد موارد ابتلا بود.

ارزهای آسیایی گسترده تر در روز جمعه رشد کردند، اما به دلیل نگرانی از نکول بدهی احتمالی ایالات متحده و تثبیت بازارهای ارز برای مدت طولانی بر دلار، ضررهای شدیدی را برای هفته متحمل شدند.

بخوانید:  لبه های دلار پایین تر. داده های تورم منطقه یورو در کانون توجه Investing.com

افزایش 0.5٪، در حالی که اضافه شده 0.4٪. قیمت 0.1 درصد افزایش یافت، اما نزدیک به پایین ترین سطح هفت ماهه بود زیرا داده های روز جمعه نشان داد که در ماه آوریل در بحبوحه افزایش فشار ناشی از تورم بالا و نرخ های بهره، کند شد.

و شاهد مقداری سود در تجارت آسیایی بودیم که هر کدام حدود 0.2 درصد کاهش یافتند، اما در هفته نزدیک به 1 درصد افزایش داشتند. این دو همچنین در بالاترین سطح خود در دو ماه گذشته معامله می کردند.

بازارها در انتظار پیشرفت در مذاکرات برای افزایش سقف بدهی ایالات متحده و جلوگیری از نکول دولت هستند، اگرچه قانونگذاران سیگنال های کمی مبنی بر قریب الوقوع بودن توافق داده اند. اما دلار از تقاضای پناهگاه مطمئن سود برد، زیرا معامله‌گران شرط می‌بندند که حتی یک نکول نیز نمی‌تواند موقعیت دلار را به عنوان ارز ذخیره جهانی تضعیف کند.

با این حال، چشم انداز نکول آمریکا برای اقتصاد جهانی خبر بدی دارد. این تصور، معامله گران را از ارزهای پر ریسک آسیایی دور نگه می داشت.

انتظارات از یک فدرال رزرو تندرو نیز واحدهای آسیایی را تحت فشار نگه داشت، زیرا معامله گران شرط می‌بندند که نرخ بهره آمریکا برای مدت طولانی‌تری بالاتر خواهد ماند.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-recoups-some-weekly-losses-dollar-steady-amid-debt-ceiling-impasse-3091528