آسیا FX با کاهش نرخ دلار در کاهش تورم ایالات متحده توسط Investing.com افزایش یافت

انتظار می‌رود که داده‌های این هفته نشانه‌های بیشتری را در مورد بزرگترین اقتصاد جهان ارائه کند که قرار است روز چهارشنبه منتشر شود.


© رویترز.

Investing.com — اکثر ارزهای آسیایی در روز دوشنبه تقویت شدند، زیرا نرخ تورم ایالات متحده کمتر از حد انتظار بود که امیدواری ها را تقویت کرد که فدرال رزرو موضع جنگ طلبانه خود را کاهش دهد و همچنین تمرکز بر نشانه های اقتصادی بیشتر ایالات متحده در این هفته معطوف شد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-rises-as-dollar-slips-on-easing-us-inflation-3118374

در بحبوحه خوش بینی فزاینده نسبت به اقتصاد جنوب آسیا، 0.3 درصد افزایش یافت و به بالاترین حد در دو ماه اخیر رسید.

دلار استرالیا نسبت به RBA ثابت ماند

از دست دادن دلار به نفع بیشتر واحدهای آسیایی بود، اگرچه به دنبال قرائت های اقتصادی متفاوت از بزرگترین اقتصادهای منطقه، سود محدود شد. بازارها نیز هنوز در اواخر جولای هستند.

پس از اینکه فعالیت کارخانه‌ای انتظارات را شکست داد، یوان چین لنگی لنگان داشت

یوان همچنین از تثبیت نقطه میانی روزانه قوی تر توسط بانک خلق چین بهره مند شد. اما ارز چین نزدیک به پایین‌ترین سطح هفت ماهه خود باقی ماند، زیرا چشم‌انداز بدتر برای اقتصاد و چشم‌انداز کاهش بیشتر نرخ بهره در این کشور جذابیت یوان را کم‌رنگ نگه داشت.

دلار آمریکا پس از افت در روز جمعه ثابت ماند، زیرا – معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو – کمتر از حد انتظار برای ماه می بود.

بخوانید:  تراز مالی مکزیک، پزو از -30.88B- قبلی به -111.252B در ماه سپتامبر کاهش یافت.
افزایش 0.1 درصدی نشان داد که بخش تولید چین در ماه ژوئن کمی بیشتر از حد انتظار رشد کرده است. اما این قرائت ضعیف‌تر از داده‌های ماه می بود، که نشان می‌دهد ممکن است گاز معدود نقاط روشن در اقتصاد چین تمام شود.

در حالی که به طور کلی در ماه مه کاهش یافت، تورم اصلی همچنان بالا بود و بالاتر از محدوده هدف RBA بود، که این انتظارات را تقویت کرد که بانک ممکن است هنوز نیاز به افزایش بیشتر نرخ بهره داشته باشد. تحلیلگران در این هفته بیش از 25 واحد افزایش یافته اند.

اما علیرغم افزایش روز دوشنبه، بیشتر ارزهای آسیایی در بحبوحه ادامه فشار ناشی از افزایش نرخ بهره آمریکا، همچنان در سال جاری به میزان قابل توجهی ضعیف تر معامله می شدند.

در روز دوشنبه، در میان برخی ابهامات در مورد افزایش نرخ بهره در روز سه شنبه، اندکی حرکت کرد.

و پس از از دست دادن حدود 0.4 درصدی در روز جمعه، در معاملات آسیایی معامله شد.

– یک شاخص کلیدی بازار کار که توسط فدرال رزرو مشاهده می شود – نیز در روز جمعه منتشر می شود و انتظار می رود تا حد زیادی در سیاست پولی ایالات متحده نقش داشته باشد.

نگرانی ها در مورد چین باعث شد تا رشد بیشتر ارزهای آسیایی محدود شود. 0.5٪ اضافه شد در حالی که 0.2٪ کاهش یافت، حتی اگر داده ها به اقتصاد ژاپن اشاره کنند.

سایر داده‌های روز دوشنبه نیز به خنک شدن بیشتر در اقتصاد استرالیا اشاره کرد که در ماه ژوئن بیشتر کاهش یافت.

بخوانید:  تجزیه و تحلیل-آیا خواهند کرد یا نه؟ ژاپن از بازی حدس زدن برای تقویت ین استفاده می کند توسط رویترز

دقایق فدرال رزرو، حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در دست اجرا است