آسیا FX با کاهش نرخ بازگشت دلار در آستانه دقایق فدرال رزرو ثابت است. Investing.com© رویترز.

نوشته امبار واریک

Investing.com– اکثر ارزهای آسیایی در روز چهارشنبه اندکی افزایش یافتند زیرا به نظر می رسد بهبودی در دلار به پایان رسیده است و بازارها اکنون منتظر نشانه های جدیدی از سیاست پولی ایالات متحده از صورتجلسه نشست دسامبر فدرال رزرو هستند.

ارزهای منطقه ای روز سه شنبه تحت فشار قرار گرفتند زیرا احساسات با هشدار صندوق بین المللی پول (IMF) در مورد رکود بالقوه تضعیف شد، در حالی که نگرانی ها در مورد افزایش موارد COVID-19 در چین نیز افزایش یافت.

این باعث شد که دلار در برابر سبدی از ارزها بیش از 1 درصد رشد کند و باعث شد که بیشتر واحدهای آسیایی سودهای آغاز سال را معکوس کنند.

اما به نظر می رسد افزایش ارزش دلار در روز چهارشنبه متوقف شده است و به واحدهای منطقه کمک می کند. روز چهارشنبه 0.2 درصد افزایش یافت، در حالی که 0.5 درصد افزایش یافت.

قیمت 0.3 درصد افزایش یافت، اما در روز سه شنبه کمتر از بالاترین سطح هفت ماهه خود در برابر دلار معامله شد.

داده‌های ژاپن نشان می‌دهد که برای دومین ماه متوالی کاهش یافته است، زیرا تولیدکنندگان محلی با تقاضای بین‌المللی سرخورده و عقب‌افتاده دست و پنجه نرم می‌کنند.

و اندکی پایین تر معامله شد، اما بخش عمده ای از سودهای اخیر را حفظ کرد و درست زیر بالاترین قیمت دو هفته ای معامله شد. اکنون تمرکز بر جلسه دسامبر فدرال رزرو است و بازارها منتظرند ببینند آیا سیاست گذاران بیشتری از کند شدن افزایش نرخ بهره در ماه های آینده حمایت می کنند یا خیر.

بازارها در حال حاضر به گونه ای قیمت گذاری می کنند که فدرال رزرو لفاظی جنگ طلبانه خود را تعدیل خواهد کرد و نرخ های بهره را در ماه فوریه حتی 25 واحد پایه افزایش می دهد. این همچنین در حالی رخ می دهد که نشانه های افزایش تورم ایالات متحده به اوج خود رسیده است.

اما با توجه به اینکه روند هنوز بسیار بالاتر از محدوده هدف سالانه فدرال رزرو است، انتظار می‌رود بانک مرکزی در ماه‌های آینده سیاست‌های خود را محدود نگه دارد.

ارزهای آسیایی گسترده تر اندکی مثبت بودند و بازارها نیز برای کلید و داده ها در این هفته قرار گرفتند. پس از هشدار صندوق بین المللی پول در مورد رکود بالقوه، بازارها به دقت هر گونه قرائت اقتصادی از سوی اقتصادهای بزرگ را زیر نظر داشتند.

بحران کووید-19 چین نیز پس از آن که رئیس جمهور شی جین پینگ در سخنرانی سال جدید خود لحن محتاطانه‌تری نسبت به آنچه بازارها پیش‌بینی می‌کردند، در کانون توجه قرار گرفت. این کشور پس از کاهش چندین محدودیت ضد کووید در ماه دسامبر، با افزایش شدید عفونت ها دست و پنجه نرم می کند.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-steadies-as-dollar-rebound-slows-ahead-of-fed-minutes-2972616