آسیا FX با نزدیک شدن به جلسه فدرال رزرو، اینچ دلار بالاتر می رود توسط Investing.com

با این حال، خوش‌بینی نسبت به بهبود اقتصادی چین، یوان را به بالاترین سطح هفت ماهه در ژانویه رساند.

در حالی که معامله گران داده های متضاد بخش تولید کشور را ارزیابی کردند، روز چهارشنبه 0.1 درصد افزایش یافت و به حدود 6.7492 در برابر دلار رسید. در حالی که داده‌های دولت در روز سه‌شنبه نشان داد که یک نظرسنجی خصوصی نشان می‌دهد که از سه سال محدودیت‌های ضد کووید دور می‌شود.

سرمایه گذاران همچنین انتظار دارند که پاول به افزایش اخیر در بازارهای مالی رسیدگی کند.

دلار در برابر سبدی از ارزها اندکی تقویت شد و هر کدام حدود 0.1 درصد افزایش یافت.

بهبود اقتصادی چین قرار است به نفع بخش عمده ای از اقتصادهای آسیایی باشد که به عنوان یک شریک تجاری به این کشور وابسته هستند. اما این کشور همچنان با بدترین شیوع کووید-۱۹ خود کنار می‌آید که می‌تواند بهبودی بزرگ‌تر را به تعویق بیندازد.


© رویترز

با توجه به اینکه نشان دهنده کاهش بیشتر شکاف بین بازده بدهی پرخطر و کم ریسک است، چشم انداز تندروانه فدرال رزرو احتمالاً بر ارزهای آسیایی تأثیر می گذارد.

تمرکز بر بانک مرکزی ژاپن نیز است، زیرا این بانک در حال آماده شدن برای انتصاب یک فرماندار جدید در آستانه تغییر گسترده در سیاست پولی مورد انتظار است.

با وجود اینکه داده‌ها نشان می‌دهند که کسری تجاری کشور در ژانویه به طور قابل‌توجهی بدتر شده است، ۰.۲ درصد افزایش یافت. اما چو کیونگ هو وزیر دارایی کره جنوبی گفت که این کشور از بازگشایی چین در سال جاری سود خواهد برد.

در جاهای دیگر، پیش از تصمیم گیری در مورد نرخ بهره توسط و در این هفته، ارزش و دلار نیز در برابر دلار ثابت بود. انتظار می رود هر دو بانک نرخ بهره را 50 واحد افزایش دهند.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-treads-water-as-fed-meeting-looms-dollar-inches-higher-2992676

Investing.com — اکثر ارزهای آسیایی در روز چهارشنبه در انتظار نشست فدرال رزرو حرکت اندکی داشتند، در حالی که با موقعیت بازارها برای افزایش نرخ بهره و پیام بالقوه جنگ طلبانه بانک مرکزی، دلار بالاتر رفت.

نوشته امبار واریک

پس از آن که داده‌ها نشان داد که این کشور در ماه ژانویه بیشتر کاهش یافت، خاموش شد، پس از یک قرائت ضعیف در روز سه‌شنبه.

پس از عقب نشینی تورم ایالات متحده در چند ماه گذشته، فدرال رزرو به طور کلی انتظار می رود. اما اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در مورد مسیر سیاست پولی، با توجه به این که داده های اخیر نشان دهنده انعطاف پذیری در اقتصاد ایالات متحده است، به دقت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.