آسیا FX با عقب نشینی دلار از اوج 20 ساله بالاتر می رود توسط Investing.com

Investing.com– اکثر ارزهای آسیایی در روز جمعه افزایش یافتند و قرار بود هفته را بدون تغییر به پایان برسانند زیرا دلار از اوج 20 ساله خود عقب نشینی کرد.

سقوط ایالات متحده همچنین به قدرت در بازار کار اشاره کرد و به فدرال رزرو فضای بیشتری برای افزایش نرخ بهره داد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-edges-higher-as-dollar-retreats-from-20year-peak-2888796


© رویترز.

داده‌های اوایل این هفته همچنین نشان داد که چین در ماه آگوست دچار رکود شد که دلیل آن کاهش صادرات و واردات بود. یوان قرار بود در این هفته 0.7 درصد از دست بدهد و برای چهارمین هفته متوالی افت پیش رفت.

یک شبه، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو گفت که بانک قصد دارد تورم را مهار کند. اظهارات او نشان داد که معامله گران شروع به قیمت گذاری در بانک مرکزی کردند که در این ماه نرخ ها را 75 واحد افزایش خواهد داد.

افزایش 0.3٪، در حالی که اضافه 0.2٪. هر دو ارز در پایین ترین حد چند سال اخیر قرار گرفتند و بدترین عملکرد را در این هفته در واحدهای آسیایی داشتند.

نوشته امبار واریک

این قرائت همچنین نشان می دهد که اقدامات محرک انجام شده توسط دولت چین هنوز در اقتصاد اعمال نشده است.

و هر دو 0.6% از دست دادند، با جهش در همچنین تحت فشار دلار. یورو پس از افزایش نرخ بهره با رکورد 75 واحد پایه در روز پنجشنبه افزایش یافت.

ین در این هفته 2.4 درصد از دست داد و همچنین برای چهارمین هفته متوالی کاهش یافت.

یوان چین در دو هفته گذشته به شدت تحت تاثیر قرائت ضعیف اقتصادی قرار گرفت. داده‌های روز جمعه نشان داد که در ماه اوت کاهش یافته است، زیرا قرنطینه‌های COVID-19 و کمبود انرژی به شدت فعالیت اقتصادی را کاهش داده است.

بخوانید:  اعتراضات ضد کووید در چین به احساسات آسیب رساند، نفت به پایین‌ترین حد خود در 11 ماه گذشته رسید

اما اظهارات جنگ طلبانه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو آمریکا، سرمایه گذاران را نسبت به زیان بیشتر در بازارهای آسیایی، در بحبوحه انتظارات افزایش شدید نرخ بهره توسط بانک مرکزی، محتاط نگه داشت.

سایر ارزهای آسیایی مانند و در روز جمعه به ترتیب 0.4 و 0.6 درصد افزایش یافتند. اکثر واحدهای منطقه ای از ضعف خفیف دلار حمایت کردند که به بالاترین حد در 20 سال گذشته رسید.

ین ژاپن تا حد زیادی به دلیل عدم تمایل بانک مرکزی ژاپن به افزایش نرخ بهره کاهش یافت. داده‌های این هفته نشان داد که در حالی که در سه‌ماهه دوم بیش از حد انتظار اولیه افزایش یافته است، اما با افزایش تورم و شیوع جدید کووید-19 مواجه است.