آسیا FX با سنگین شدن داده های ضعیف چین، در انتظار نشست فدرال رزرو توسط Investing.com

Investing.com– اکثر ارزهای آسیایی روز دوشنبه عقب نشینی کردند، زیرا داده های ضعیف اقتصادی چین بر احساسات تاثیر گذاشت، در حالی که بازارها در آستانه نشست فدرال رزرو که این هفته آغاز می شود، کاهش یافتند.

اما چشم انداز ارزهای آسیایی محدود است، به ویژه با توجه به اینکه نرخ بهره آمریکا حداقل تا سال آینده بالا خواهد ماند. افزایش نرخ بهره باعث زیان شدید ارزهای آسیایی در سال جاری شد.

ضعف در بازارهای چین به آسیای بزرگتر سرایت کرد. 0.1% کاهش یافت در حالی که 0.4% کاهش یافت.

چین 0.2 درصد سقوط کرد در حالی که 0.2 درصد از دست داد پس از اینکه داده ها نشان داد که این کشور به طور غیرمنتظره ای در ماه اکتبر کوچک شده است. همچنین به طور غیرمنتظره ای منقبض شد زیرا چندین مرکز اقتصادی با احیای مجدد موارد COVID-19 مواجه شدند.

این قرائت نگرانی‌ها را در مورد کند شدن فعالیت اقتصادی در چین افزایش داد، به طوری که این کشور هنوز هم در سال جاری از انبوهی از قرنطینه‌ها رنج می‌برد. مراکز اقتصادی از جمله ووهان و چنگدو اخیراً پس از افزایش موارد عفونت، محدودیت‌های کووید را مجدداً معرفی کردند.


© رویترز.

نوشته امبار واریک

دلار در روز دوشنبه ثابت معامله شد و حول و حوش سطح 110 در نوسان بود. انتظار می‌رود که در روزهای آینده ارزش دلار ثابت بماند، زیرا معامله‌گران حداقل از سوی فدرال رزرو در روز چهارشنبه پیش‌بینی می‌کنند.

در میان ارزهای Antipodean، پس از رشد بیش از حد انتظار در سپتامبر، 0.1 درصد افزایش یافت و چشم انداز اقتصاد استرالیا را تقویت کرد.

بخوانید:  Credit Suisse می‌داند که در هفته‌های آتی، محدوده EUR/USD به سمت 1.1250 ادامه خواهد یافت.

سرمایه گذاران نسبت به هرگونه اختلالات اقتصادی بیشتر در چین، به ویژه پس از اینکه پکن تعهد خود را به سیاست سختگیرانه خود در برابر کووید صفر تکرار کرد، محتاط هستند.

خوانش مثبت همچنین نشان می دهد که این کشور فضای اقتصادی کافی برای ادامه افزایش نرخ بهره برای مبارزه با تورم دارد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-slips-as-weak-china-data-weighs-fed-meeting-awaited-2926315

پس از اینکه داده‌ها در ماه سپتامبر کاهش بیشتری نشان دادند، ۰.۲ درصد کاهش یافت و چشم‌انداز دو ماه آینده همچنان ضعیف است. افزایش تورم و چشم‌انداز منفی بانک مرکزی ژاپن در سال جاری به شدت بر ین تأثیر گذاشت و ارزش این ارز به ضعیف‌ترین سطح خود در 32 سال اخیر نزدیک شد.

با این حال، بازارها همچنین شرط می‌بندند که نشانه‌هایی از کاهش فشارهای تورمی، فدرال رزرو را به سمت نرم کردن موضع جنگ طلبانه خود در ماه‌های آینده سوق خواهد داد. بازده دلار و خزانه داری ایالات متحده از بالاترین رقم چند ساله در ماه اکتبر با این تصور کاهش یافت.