آسیا FX با سقوط دلار افزایش می یابد و تمرکز انتخابات میان دوره ای توسط Investing.com

نوشته امبار واریک

با افزایش 0.4 درصدی، در سراسر آسیای جنوب شرقی افزایش یافت.

ارزش دلار در برابر دلار به 145.51 افزایش یافت و از تضعیف دلار تسکین بیشتری پیدا کرد. این ارز اخیراً به دلیل افزایش شکاف بین نرخ بهره ژاپن و ایالات متحده به ضعیف ترین سطح خود از سال 1992 سقوط کرد.

رشد انتظارات فدرال رزرو برای افزایش کمتر نرخ بهره نیز به نفع ارزهای آسیایی بوده و چشم انداز دلار را تضعیف کرد. پس از اینکه چندین مقام فدرال رزرو اعلام کردند که از این اقدام حمایت می کنند، اکنون بازارها در حال افزایش هستند که بانک مرکزی در ماه دسامبر نرخ بهره را 50 واحد افزایش خواهد داد.

با توجه به نقش این کشور به‌عنوان یک مرکز تجاری بزرگ، کاهش رشد در چین نیز برای بازارهای آسیایی گسترده‌تر خبر بدی می‌دهد.

بهترین عملکرد در معاملات اولیه بود، و پس از اینکه کشور در ماه سپتامبر به بالاترین سطح خود رسید، با 0.8 درصد افزایش به بالاترین سطح دو ماهه رسید. این ارز همچنین با انتظارات مبنی بر اینکه دولت کره به حمایت از وون با مداخله منظم در بازارهای ارز ادامه دهد، حمایت شد.


© رویترز.

Investing.com– اکثر ارزهای آسیایی در روز چهارشنبه با حمایت از ضعف بیشتر دلار در حالی که بازارها در انتظار نتایج انتخابات میان دوره ای ایالات متحده بودند، افزایش یافتند، در حالی که یوان چین نسبت به نسخه های اقتصادی ضعیف تر عقب بود.

ارزهای آسیایی با کاهش اخیر دلار تقویت شدند. و در روز چهارشنبه 0.1 درصد کاهش یافت و در بحبوحه عدم اطمینان فزاینده در مورد نتایج انتخابات میان دوره ای، بیش از 1 درصد کاهش یافت. یک بن‌بست سیاسی بالقوه احتمالاً تضمین می‌کند که در سال‌های آتی هیچ تغییر عمده‌ای در سیاست‌های مالی وجود ندارد که می‌تواند به نفع دلار باشد.

این شاخص در روز چهارشنبه از همتایان خود عقب افتاد و تقریباً بدون تغییر در حدود 7.2479 در برابر دلار معامله شد در حالی که 0.3 درصد کاهش یافت.

داده‌ها نشان داد که در ماه اکتبر بسیار ملایم‌تر از حد انتظار بود و خبر از بادهای معکوس اقتصادی بیشتری برای کشور می‌داد، زیرا این کشور در تلاش برای عبور از بدترین شیوع کووید-19 از ماه مه است.

احساسات نسبت به چین در این هفته پس از آنکه مقامات گفتند پکن برنامه‌ای برای کاهش سیاست سختگیرانه خود در برابر کووید صفر که در قلب مشکلات اقتصادی چین در سال جاری است، ندارد، تشدید شد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-rises-as-dollar-stumbles-midterm-elections-in-focus-2937040

با این حال، با توجه به اینکه بانک مرکزی همچنین سیگنال داده است که احتمالاً نرخ بهره در سطحی بالاتر از حد انتظار خواهد بود، چشم انداز ارزهای آسیایی نامشخص باقی مانده است. انتظار می‌رود که در روز پنج‌شنبه، حرکت بعدی فدرال رزرو را روشن کند، زیرا فدرال رزرو برای کنترل تورم فزاینده تلاش می‌کند.