آسیا FX با ثابت ماندن دلار پیش از داده های CPI ایالات متحده توسط Investing.com سقوط کرد

با این حال، دلار عقب نشینی کرد، در حالی که ارزهای آسیایی در جلسات اخیر به دلیل گمانه زنی ها مبنی بر اینکه فدرال رزرو سرعت افزایش نرخ بهره خود را کاهش خواهد داد، افزایش یافت. پس از اینکه چندین مقام فدرال رزرو از چنین اقدامی حمایت کردند، بازارها نشان می دهند که بانک مرکزی در ماه دسامبر نرخ بهره را 50 واحد پایه کاهش خواهد داد.

اما نیل کشکاری، رئیس بانک فدرال رزرو مینیاپولیس، روز چهارشنبه هشدار داد که انتظار یک چرخش نادرست از سوی فدرال رزرو زودهنگام است و قرار است نرخ بهره همچنان در حال افزایش باشد.

در آسیای جنوب شرقی، با وجود اینکه داده ها نشان می دهد نرخ بیکاری در این کشور به پایین ترین حد خود از زمان شروع همه گیری کووید-19 رسیده است، 0.1 درصد کاهش یافت.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-slips-as-dollar-steadies-ahead-of-us-cpi-data-2938998

رکود اقتصادی در چین احساسات را نسبت به اکثر اقتصادهای منطقه، به ویژه آنهایی که در معرض تجارت بزرگ با این کشور قرار دارند، تشدید کرده است. و هر کدام 0.2% سقوط کرد، در حالی که 0.3% از دست داد.

چنین سناریویی احتمالاً ارزهای آسیایی را در کوتاه مدت تحت فشار نگه می دارد. افزایش نرخ بهره در ایالات متحده بزرگترین وزن برای ارزهای آسیایی در سال جاری بود، زیرا شکاف بین بدهی های پرخطر و کم ریسک کاهش یافت.

با کاهش 0.3 درصدی در میان بدترین عملکردها در منطقه به دلیل کاهش امیدها مبنی بر اینکه کشور اقدامات سختگیرانه ضد کووید را در کوتاه مدت کاهش دهد، کاهش یافت.

ارزش دلار اندکی افزایش یافت، اما به نظر می‌رسد که با پیدا کردن دلار، روند بهبودی ارز کاهش یافته است.

نوشته امبار واریک


© رویترز.

Investing.com– اکثر ارزهای آسیایی روز پنجشنبه عقب نشینی کردند، در حالی که با توجه به داده های تورم CPI آتی که به طور گسترده انتظار می رود در کوتاه مدت لحن سیاست پولی ایالات متحده را تعیین کند، دلار از ضررهای اخیر بهبود یافت.

داده‌های ضعیف اقتصادی منتشر شده در این هفته همچنین نگرانی‌های بیشتری را در مورد دومین اقتصاد بزرگ جهان ایجاد کرد که در تلاش برای کنترل بدترین شیوع کووید از ماه می است. این امر شاهد معرفی مجدد محدودیت های COVID در چندین مرکز بزرگ اقتصادی بود.

و 0.3% سقوط کرد، اما بیشترین جهش 0.8% نسبت به روز چهارشنبه را حفظ کرد زیرا بازارها در انتظار سررسید ایالات متحده در اواخر روز بودند. انتظار می‌رود این قرائت نشان دهد که فشارهای قیمتی ایالات متحده در اکتبر نزدیک به بالاترین حد خود در ۴۰ سال گذشته بوده است و این نشان می‌دهد که فدرال رزرو برای مهار تورم نیاز به اعمال فشارهای پولی بسیار بیشتری دارد.

این همچنین بیانیه هفته گذشته جروم پاول، رئیس فدرال رزرو را منعکس می کند که در حالی که بانک کاهش سرعت افزایش نرخ خود را در نظر می گیرد، نرخ های بهره ایالات متحده برای مدت طولانی تری بالاتر خواهد ماند و احتمالاً در سطوح بسیار بالاتر از حد انتظار اولیه خواهد بود.