آسیا FX با تثبیت دلار در آستانه انتخابات میان‌دوره‌ای کاهش یافت توسط Investing.com

تمرکز این هفته نیز بر روی ایالات متحده است که قرار است در روز پنجشنبه انجام شود، که انتظار می رود نشان دهد که فشار قیمت ها در ماه اکتبر به طور سرسختانه ای بالا باقی مانده است. قرائت قوی‌تر از حد انتظار می‌تواند به طور بالقوه انتظارات فدرال رزرو را نسبت به اقدامات جنگ‌طلبانه‌تر افزایش دهد.

رای دهندگان آمریکایی قرار است تصمیم بگیرند که کدام حزب هر دو نهاد را در کنگره در انتخاباتی که به نظر می رسد رقابت شدیدی بین دموکرات های فعلی و جمهوری خواهان است، انتخاب کند. یک عنصر احتیاط نیز در بازارهای قبل از انتخابات ادامه داشت.

ارزهای آسیایی در دو جلسه گذشته رشد قابل توجهی را به ثبت رساندند که عمدتاً به دلیل کاهش ارزش دلار پس از اینکه چندین عضو فدرال رزرو اعلام کردند از افزایش کمتر نرخ بهره در آینده حمایت کردند، کمک کرد.

افزایش نرخ بهره آمریکا در سال جاری به شدت بر بازارهای آسیایی تاثیر گذاشت، زیرا شکاف بین بدهی های پرخطر و کم ریسک کاهش یافت. حتی اگر فدرال‌رزرو سرعت افزایش نرخ بهره را کاهش دهد، انتظار می‌رود که نرخ‌های بالای آمریکا در سال جاری به کاهش ارزش ارزهای آسیایی ادامه دهند.

معامله گران اکنون می گویند که فدرال رزرو در ماه دسامبر نرخ بهره را 50 واحد افزایش خواهد داد که افزایشی کمتر از افزایش 75 واحدی در ماه نوامبر است.

0.1٪ کاهش یافت، در حالی که 0.2٪ از دست داد در حالی که امیدها کاهش یافته است که دولت در آینده نزدیک قرنطینه های COVID را کاهش دهد.

چنین سناریویی موجب فشار فوری کمتری بر اقتصادهای آسیایی ناشی از افزایش نرخ بهره آمریکا خواهد شد که برای ارزهای منطقه ای سودمند است. و هر دو در روز سه‌شنبه 0.2% افزایش یافتند، اما نزدیک به پایین‌ترین سطح دو هفته‌ای معامله می‌شدند که در دو جلسه گذشته بیش از 2% کاهش داشت.

Investing.com– اکثر ارزهای آسیایی در روز سه‌شنبه با تثبیت دلار پس از زیان‌های اخیر، اندکی کاهش یافتند و اکنون تمرکز بر روی انتخابات میان‌دوره‌ای ایالات متحده است که می‌تواند نویدبخش تغییرات عمده در سیاست اقتصادی ایالات متحده باشد.

اما ژاپن در ماه اکتبر بیشتر سقوط کرد، زیرا دولت تلاش‌های مداخله‌ای را برای حمایت از ین افزایش داد

هر دلار در حدود 146.64 ثابت معامله شد، اما نزدیک به قوی ترین سطح خود در برابر دلار در نزدیک به یک ماه گذشته معامله شد. این ارز که در ماه اکتبر به پایین ترین حد خود در 32 سال گذشته سقوط کرد، از کاهش قیمت دلار تسکین یافت.

نوشته امبار واریک


© رویترز.

اما زمانی که گمانه زنی ها در مورد لغو قرنطینه ها هجوم دیوانه وار به سمت بازارهای چینی با تخفیف شدید ایجاد شد، این ارز همچنان سودهای هفته گذشته را حفظ کرد.

در میان ارزهای Antipodean، پس از آن که داده ها نشان داد T کشور در اوایل نوامبر به شدت به دلیل افزایش نرخ بهره و تورم بالا کاهش یافت، 0.2 درصد کاهش یافت.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-edges-lower-as-dollar-steadies-ahead-of-midterm-election-2935425