آسیا FX با افزایش کووید چین، مشکلات روسیه و اوکراین توسط Investing.com مورد انتقاد قرار گرفت

نگرانی از یک بحران هسته‌ای بالقوه در مناقشه روسیه و اوکراین، در بحبوحه گلوله باران شدید نیروگاه هسته‌ای Zaporizhzhia اوکراین، جریان‌های امن را به سمت دلار سوق داد.

در حالی که این کشور برای اولین بار در تاریخ، پس از یک انتخابات سراسری پر مناقشه، با پارلمان معلق روبرو می شود، 0.4 درصد کاهش یافت. اما محی الدین یاسین، نخست وزیر سابق، روز یکشنبه گفت که کرسی های کافی برای تشکیل دولت را به دست آورده است.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-slammed-by-china-covid-spike-russiaukraine-woes-2948471

دلار آمریکا از افزایش تقاضای پناهگاه امن در میان ترس از کاهش رشد چین سود برد. و هر دو حدود 0.3 درصد افزایش یافتند و سطح 107 را کاهش دادند و به بالاترین سطح 10 روزه رسیدند.

نوشته امبار واریک

داده‌هایی که هفته گذشته منتشر شد نشان داد که دومین اقتصاد بزرگ جهان در ماه اکتبر با مشکل مواجه بود و با تشدید اقدامات ضد کووید، در ماه‌های آینده شاهد ضعف بیشتری بود. این همچنین تا حد زیادی خوش‌بینی نسبت به کاهش احتمالی سیاست سختگیرانه چین در برابر کووید صفر را که در مرکز مشکلات اقتصادی این کشور در سال جاری است، خنثی کرد.

سایر ارزهای آسیایی با بدتر شدن احساسات عقب نشینی کردند و بازارها نگران بودند که افزایش بیشتر نرخ بهره ایالات متحده ممکن است باعث رکود شود.


© رویترز

این شاخص 0.6 درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین حد در 10 روز گذشته رسید، در حالی که 0.7 درصد کاهش یافت زیرا چندین شهر چین شاهد افزایش رکورد در موارد جدید COVID-19 بودند. اما زیان های ارز تا حدودی با حفظ نرخ های وام های کلیدی آن کاهش یافت.

Investing.com– اکثر ارزهای آسیایی در روز دوشنبه افت کردند و یوان به شدت ضربه خورد زیرا چین رکورد روزانه موارد ابتلا به کووید را به ثبت رساند، در حالی که دلار از تقاضای پناهگاه امن در میان ترس از تشدید احتمالی درگیری روسیه و اوکراین سود برد.

افزایش آلودگی ها منجر به اعمال قرنطینه های جدید در چندین مرکز مالی از جمله پایتخت پکن و مرکز اقتصادی شانگهای شد. اقدامات جدید نگرانی‌های گسترده‌ای را ایجاد کرد که رشد اقتصادی در این کشور پس از بهبودی کوتاه در سه ماهه سوم، بار دیگر کاهش پیدا کند.

چشم انداز دلار نیز با سیگنال های جنگ طلبانه مقامات فدرال رزرو هفته گذشته افزایش یافت.

نگرانی در مورد چین، ارزهای سایر کشورهایی را که در معرض تجارت سنگین پکن قرار دارند، به لرزه درآورد. کاهش 1٪، در حالی که ریزش 0.3٪.

قیمت نفت 0.3 درصد کاهش یافت، در حالی که کاهش قیمت نفت 0.5 درصد بود.