آسیا FX با افزایش نرخ بهره فدرال رزرو ضربه خورد، روسیه تنش ها به نفع دلار توسط Investing.com

نوشته امبار واریک

در میان بدترین عملکردهای روز، 0.6 درصد از دست دادن و رسیدن به پایین ترین سطح 24 سال گذشته بیش از 145 در برابر دلار بود. همچنین نرخ های بهره را در نرخ های بسیار پایین نگه داشت و مواضع منفی خود را حفظ کرد و به فشار بیشتر بر پول ژاپن اشاره کرد.

این اقدام نگرانی‌هایی را در مورد اختلالات بیشتر در اقتصاد جهانی ایجاد کرد، مانند آنچه در زمان شروع درگیری در اوایل سال جاری مشاهده شد.

نرخ بهره در هر دو کشور و تا حد زیادی از نرخ بهره در ایالات متحده در سال جاری عقب‌تر بوده است و به ارزهای مربوطه فشار می‌آورد و تراز تجاری هر دو کشور را به شدت تخریب می‌کند.

چشم انداز نرخ های بهره بالاتر ایالات متحده برای ارزهای آسیایی نزولی است، زیرا شکاف بین بازدهی پرخطر و بازده کم ریسک کاهش می یابد. ارزهای منطقه ای امسال با همین تصور به شدت کاهش یافته اند.

زیان در بانک مرکزی تا حدودی جلوتر از زیان توسط بانک مرکزی کاهش یافت. انتظار می رود بانک اندونزی نرخ بهره را در بالاترین سطح یک سال اخیر نگه دارد.

و روز پنجشنبه پس از فدرال رزرو به بالاترین حد خود در 20 سال اخیر جهش کرد. جروم پاول، رئیس هیئت مدیره، نشان داد که بانک احتمالاً افزایش نرخ های تهاجمی تری را برای مهار تورم انجام خواهد داد، حتی با وجود خطرات بالقوه برای رشد اقتصادی و بازار کار.

0.7 درصد کاهش یافت و به ضعیف ترین سطح خود در 15 سال گذشته رسید، در حالی که 0.5 درصد به پایین ترین سطح خود در 16 سال گذشته رسید.

دلار همچنین از افزایش تقاضای پناهگاه امن در روز پنجشنبه، پس از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه سود برد. پوتین دستور بسیج نسبی نیروها را صادر کرد و تهدیدی با پوشش نازک مبنی بر استفاده از سلاح های هسته ای کرد.

به دلیل درگیری با روسیه که تهدیدی برای افزایش مجدد قیمت نفت و اختلال در ارسال نفت خام روسیه به این کشور بود، به پایین ترین حد خود رسید.

پیش از اینکه انتظار می رود منجر به افزایش 50 واحدی نرخ پایه شود، 0.7 درصد سقوط کرد و به پایین ترین رکورد جدید 58.445 رسید.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-battered-as-fed-rate-hikes-russia-tensions-favor-dollar-2896801

علیرغم اصلاحات قوی روزانه توسط بانک خلق چین، 0.6 درصد سقوط کرد و به پایین ترین حد طی دو سال گذشته رسید و در برابر دلار به 7.1 نزدیک شد.


© رویترز.

Investing.com– ارزهای آسیایی در روز پنجشنبه سقوط کردند، پایین ترین نقطه عطف به عنوان فدرال رزرو و ترس از تشدید درگیری روسیه و اوکراین، معامله گران را به سمت دلار سوق داد.