آسیا FX با افزایش بازدهی، داده های اقتصادی ضعیف توسط Investing.com تحت تاثیر قرار گرفت

نشانه‌های بیشتر تورم سرسخت در بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان، نگرانی‌هایی را در مورد اینکه نرخ‌های بهره برای مدت طولانی‌تری بالاتر باقی می‌مانند، برانگیخت.

تمرکز این هفته همچنین بر نشست مقامات عالی رتبه چینی است که می تواند منجر به تغییرات گسترده تر در سیاست دولت شود.

سایر ارزهای چینی نیز نسبت به رشد اخیر عقب نشینی کردند و به ترتیب 0.3% و 0.5% از دست دادند.

این امر تا حد زیادی خوش‌بینی نسبت به بهبود اقتصاد چین را خنثی کرد، حتی در شرایطی که دومین اقتصاد بزرگ جهان قوی‌ترین سرعت خود را در بیش از یک دهه گذشته ثبت کرد.


© رویترز.

داده های کره جنوبی نشان داد که در این کشور در ژانویه نسبت به ماه قبل بیش از حد انتظار سقوط کرد. اما تولید از ماه قبل، نشان می دهد که ممکن است پایین در چشم باشد.

همانطور که داده‌ها در این کشور نشان می‌دهند، حتی با کاهش سود تجاری در سه ماهه چهارم، ۰.۲ درصد کاهش یافت. اما در حالی که این قرائت ممکن است نشان دهنده قدرت در سه ماهه چهارم باشد، همچنین نشان دهنده افزایش تورم در کوتاه مدت است.

در میان ارزهای آسیای جنوب شرقی، پس از اینکه داده ها نشان داد که این کشور در ژانویه بسیار بیشتر از حد انتظار سقوط کرده است، 0.5 درصد کاهش یافت. تایلند نیز در طول ماه بیش از حد انتظار افزایش یافت.

یکی از بدترین عملکردها در آن روز بود و به شدت از رالی 1 درصدی در جلسه قبل عقب نشینی کرد. هم یوان و هم آن در برابر دلار حدود 0.4 درصد از دست دادند.

بخوانید:  دلار عقب نشینی کرد زیرا حمایت بانکی باعث افزایش امدادی شده توسط Investing.com

با افزایش غیرمنتظره داده های ایالات متحده در ماه فوریه، ارزهای آسیایی گسترده تر عقب نشینی کردند و این نگرانی ها را در مورد بازگشت تورم به روند صعودی در ماه افزایش داد. بازدهی خزانه‌داری ایالات متحده پس از این قرائت افزایش یافت و بازدهی کوتاه‌مدت به بالاترین حد خود در 16 سال اخیر رسید و شرط‌هایی بود که نرخ‌های بهره ایالات متحده برای مدت طولانی‌تری بالاتر باقی می‌مانند.

Investing.com — بیشتر ارزهای آسیایی روز پنجشنبه سقوط کردند زیرا ترس فزاینده از یک فدرال رزرو جنگ طلب تر باعث افزایش یک شبه بازدهی خزانه داری شد، در حالی که مجموعه ای از داده های اقتصادی ضعیف منطقه ای نیز احساسات را تضعیف کرد.

دلار در روز پنجشنبه پس از ثبت کاهش شدید یک شبه در برابر سبدی از ارزها ثابت ماند. و هر کدام حدود 0.1 درصد افزایش یافت و همچنان نزدیک به بالاترین حد دو ماهه بود.

خوانش های ضعیف اقتصادی نیز تصویر تیره ای را برای بازارهای آسیایی گسترده تر، علی رغم شاخص های بهبود قوی در چین، ترسیم کرد.

با کاهش شکاف بین بدهی های پرخطر و کم ریسک، افزایش نرخ های بهره آمریکا نوید بدی برای ارزهای آسیایی است.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-rattled-by-rising-yields-weak-economic-data-3019703

نوشته امبار واریک