آسیا FX بالاتر می رود، وون کره افزایش می یابد حتی با وجود BOK توسط Investing.com

این نشست روز چهارشنبه نشان داد که اکثر اعضای کمیته تعیین نرخ خواهان افزایش بیشتر نرخ بهره هستند، البته با سرعت کمتر. اما اعضای فدرال رزرو ممکن است خواهان بازگشت به افزایش بیشتر نرخ بهره در ماه های آینده باشند، به خصوص که داده های منتشر شده پس از جلسه نشان می دهد که تورم ایالات متحده در ژانویه ثابت مانده است.

توقف BOK در بحبوحه تضعیف روندهای اقتصادی در کره جنوبی صورت می گیرد، زیرا کاهش تقاضای چین و افزایش تورم بر رشد اقتصادی محلی تأثیر گذاشته است.

و هر کدام 0.1% اضافه شد، در حالی که ارزهای پر ریسک آسیای جنوب شرقی بین 0.1% و 0.4% افزایش یافتند.

انتظار می‌رود که داده‌های PCE مجدداً تأکید کند که تورم تا ژانویه ثابت مانده است.


© رویترز.

Investing.com — اکثر ارزهای آسیایی روز پنج شنبه افزایش یافتند و مقداری از زیان های اخیر را جبران کردند زیرا دلار شاهد مقداری سود بود و وون به شدت افزایش یافت حتی در حالی که بانک کره پس از 18 ماه افزایش نرخ بهره را حفظ کرد.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-edges-higher-korean-won-surges-even-as-bok-holds-3011475

نوشته امبار واریک

این ارز 0.6 درصد افزایش یافت و بهترین ارز آسیایی در آن روز بود، حتی به عنوان BOK، که چرخه افزایش نرخ را که در اواخر سال 2021 آغاز شد متوقف کرد.

در حال حاضر تمرکز بر روی بازنگری در سررسید در اواخر روز، و – سنج تورم ترجیحی فدرال رزرو – است که در روز جمعه ارائه می شود. هرگونه نشانه ای از قدرت در اقتصاد ایالات متحده به فدرال رزرو فرصت بیشتری برای ادامه افزایش نرخ بهره می دهد.

بخوانید:  XAU/USD در بحبوحه کاهش بازده اوراق قرضه آمریکا به پایین‌ترین سطح 5 هفته اخیر در حدود 1850 دلار رسید.

ارزهای آسیایی گسترده تر رشد کردند، و دلار نیز شاهد سودهایی بود. و هر کدام حدود 0.2 درصد سقوط کرد، اما نزدیک به بالاترین سطح هفت هفته ای باقی ماند.

با کاهش شکاف بین بدهی های پرخطر و کم ریسک، افزایش نرخ بهره نوید بدی را برای ارزهای آسیایی می دهد. در حالی که اکثر بانک‌های مرکزی منطقه‌ای نرخ‌های بهره را برای همگامی با فدرال رزرو افزایش دادند، ارزهای مربوطه آن‌ها همچنان در برابر دلار قوی دچار تزلزل شدند.

اما ری چانگ یونگ، فرماندار BOK، اشاره کرد که این بانک می‌تواند نرخ‌ها را برای مهار تورم سرسام‌آور افزایش دهد، تورمی که نزدیک به سطوح مشاهده شده در طول بحران مالی آسیا در سال 1998 است.

با افزایش 0.6 درصدی معامله گران که این حرکت را به دخالت دولت در بازارهای ارز نسبت می دهند. این ارز در هفته های اخیر به دلیل چشم انداز بد برای اقتصاد تایوان سقوط کرد.