آسیا FX بالاتر می رود، اما Fedspeak جنگ طلب سود را توسط Investing.com محدود می کند

زیان در این کشور نیز پس از افزایش نرخ های این کشور در روز پنجشنبه محدود شد و نشان دهنده اقدامات بیشتر در برابر تورم بود.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-edges-higher-but-hawkish-fedspeak-limits-gains-2947422

نوشته امبار واریک

این بانک برای بخش عمده ای از یک دهه، نرخ های بهره فوق العاده پایین را حفظ کرده است و تاکنون هیچ نشانه ای مبنی بر برنامه ریزی برای افزایش نرخ بهره ارائه نکرده است. اما این نیز باعث کاهش شدید ین در سال جاری شد، زیرا افزایش نرخ بهره در سایر کشورها باعث شد تا معامله گران ین را به نفع بازدهی بهتر بفروشند.

در حالی که بازارها همچنان در ماه دسامبر توسط فدرال رزرو قیمت گذاری می کنند، اظهارات بولارد با سیگنال های جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، مبنی بر اینکه نرخ ها می تواند در سطوح بالاتر از آنچه در ابتدا تصور می شد به اوج برسد، گره خورده است.

با 0.4 درصد افزایش در بین بهترین عملکردها در منطقه بود. اما قرار بود این ارز در این هفته حدود 0.3 درصد کاهش یابد زیرا نگرانی‌ها در مورد افزایش موارد ابتلا به کووید-19 و کاهش رشد اقتصادی سنگینی می‌کرد.

همانطور که داده ها نشان می دهد در اکتبر به بالاترین حد در 40 سال گذشته رسیده است، 0.2٪ افزایش یافت. این قرائت که از فشار فزاینده بر اقتصاد ژاپن خبر می‌دهد، این گمانه‌زنی را برانگیخت که ممکن است در نهایت مجبور به اعمال سیاست‌های پولی سخت‌تر شود.


© رویترز.

در آسیای جنوب شرقی، 0.3 درصد افزایش یافت که با افزایش 75 واحدی نرخ پایه توسط آمریکا حمایت شد. این بانک همچنین پیش بینی کرد که اقدامات تندروانه تری برای مهار تورم و مطابقت با سرعت افزایش نرخ بهره فدرال رزرو انجام شود.

و در روز جمعه ثابت معامله شد، اما پس از اینکه سیگنال‌های جنگ طلبانه از سوی فدرال رزرو باعث شد بازارها انتظارات خود را برای افزایش بیشتر نرخ بهره ارزیابی مجدد کنند، قرار بود در هفته اندکی افزایش یابد.

نظرات او باعث تقویت دلار در تجارت یک شبه شد و همچنین حمایت کرد. این امر موجب زیان بیشتر ارزهای آسیایی در روز پنجشنبه شد.

بولارد گفت که نرخ بهره باید از سطح فعلی نزدیک به 4 درصد به حداقل 5 تا 5.25 درصد افزایش یابد تا بتوان به اندازه کافی تورم را مهار کرد. در حالی که داده های این ماه نشان داد که در ماه اکتبر بیش از حد انتظار کاهش یافته است، بولارد خاطرنشان کرد که این وضعیت می تواند به راحتی در ماه آینده تغییر کند.

Investing.com– ارزهای آسیایی در روز جمعه اندکی افزایش یافتند، زیرا پس از یک سری جلسات کبودی بهبود یافتند، و احساسات پس از اینکه سیگنال‌های جنگ طلبانه از سوی فدرال رزرو ترس از افزایش بیشتر نرخ بهره توسط بانک مرکزی را برانگیخت، همچنان محدود بود.

روز پنج‌شنبه گفت که حتی تحت فرض سیاست پولی، فدرال رزرو همچنان باید به افزایش نرخ بهره ادامه دهد، زیرا افزایش نرخ‌ها در سال جاری تنها اثر محدودی بر تورم داشته است.