آسیا FX افزایش یافت، دلار سقوط کرد زیرا پاول از افزایش اندک نرخ بهره توسط Investing.com سخن می گوید

اما داده های ضعیف اقتصادی، خوش بینی را نسبت به اقتصاد چین کاهش داد. A نشان داد که بخش تولید چین – یک زنگ خطر برای اقتصاد – در ماه نوامبر برای سومین ماه متوالی کاهش یافت، در میان فشارهای فزاینده اقدامات ضد کووید.

همچنین داده‌هایی که نشان می‌داد ژاپن در سه‌ماهه سوم با سریع‌ترین سرعت خود در چهار سال اخیر رشد کرد، به این ارز کمک کرد و این امیدها را تقویت کرد که انقباض شوک این کشور به نحو مطلوب‌تری بازنگری شود.

این امر احتمالاً کشور را برای انقباض اقتصادی در سه ماهه چهارم آماده می کند.

و هر دو 0.3% سقوط کردند و پس از سقوط بیش از 1% در جلسه قبل، نزدیک به کمترین حد خود در 3 ماه و نیم در نوسان بودند.

پس از آن که داده ها نشان داد این کشور در ماه نوامبر به دلیل بدتر شدن تقاضا برای صادرات و افزایش واردات، گسترش بیشتری پیدا کرده است، در روز پنجشنبه از همتایان خود عقب ماند.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-rallies-dollar-sinks-as-powell-touts-tepid-rate-hikes-2954994

فدرال رزرو همچنین بر افزایش بدبینی نسبت به اقتصاد ایالات متحده به دلیل عدم اطمینان در مورد تورم و افزایش نرخ ها تاکید کرد.

در حالی که پاول، او همچنین هشدار داد که نرخ بهره ایالات متحده به دلیل سرسختی در سطوح بالاتر از حد انتظار به اوج خود خواهد رسید. نظرات اعضای فدرال رزرو در هفته های اخیر این تصور را تقویت کرد که افزایش نرخ بهره در آینده به مسیر تورم بستگی دارد.

نوشته امبار واریک

در میان ارزهای آنتی پاد، 0.4 درصد افزایش یافت در حالی که 0.6 درصد افزایش یافت.

در بحبوحه امید به رفع گسترده محدودیت‌های COVID-19 در کشور، پس از افزایش بیش از 1 درصدی در جلسه قبل، 0.2 درصد افزایش یافت. دو شهر بزرگ چین در این هفته در بحبوحه خشم فزاینده عمومی نسبت به سیاست دولت در برابر کووید صفر.

اما دلار آمریکا در روز پنجشنبه ثابت ماند، در حالی که به نظر می رسید در بحبوحه هشدارها در مورد اقتصاد ایالات متحده و عدم اطمینان در مورد مسیر سیاست پولی، افزایش ریسک در حال کاهش است.

در میان بهترین عملکردها قرار گرفت و با نزدیک به 1 درصد افزایش به 136.76 رسید – قوی ترین سطح خود نسبت به دلار در بیش از سه ماه گذشته.


© رویترز.

نگرانی‌ها در مورد اقتصادهای آسیایی نیز به دنبال آمار ضعیف اقتصادی در این هفته افزایش یافت.

ارزهای آسیایی گسترده تر در روز پنجشنبه افزایش یافتند، در حالی که دلار بیشتر کاهش یافت. پیشتاز در سراسر آسیای جنوب شرقی با جهش 0.8 درصدی رشد کرد، در حالی که 0.3 درصد تقویت شد.

Investing.com– اکثر ارزهای آسیایی در روز پنج شنبه افزایش یافتند، در حالی که پس از اینکه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو گفت که بانک مرکزی احتمالاً سرعت آینده خود را کاهش خواهد داد، دلار بیشتر کاهش یافت، اگرچه انتشار داده های ضعیف اقتصادی از چین احساسات را خفه کرد.