آسیا FX افزایش یافت، دلار به دلیل “افزایش دووی” فدرال رزرو توسط Investing.com سقوط کرد


© رویترز.

نوشته امبار واریک

قیمت 0.4 درصد افزایش یافت، در حالی که 0.5 درصد جهش داشت، با تمرکز روی داده های کلیدی ژاپن که در روز جمعه منتشر می شود.

چشم انداز کمتر تندروانه فدرال رزرو به شکستن آرامش تقریباً یک هفته ای ارزهای آسیایی کمک کرد، زیرا یک بحران بانکی بالقوه باعث افزایش ریسک گریزی شد.

0.7% افزایش یافت، در حالی که با جهش 1.3% بهترین عملکرد روز بود.

تحلیلگران ING در گزارشی نوشتند: «با توجه به اینکه بازارها پیش‌بینی بدون تغییر میانه سال 2023 در 5.1 درصد را نسبتاً ضعیف می‌دانند و احساسات عمومی سرمایه‌گذاران نسبت به بحران بانکی در چند روز گذشته به تدریج بهبود یافته است، دلار بدون کف ماند.» توجه داشته باشید، با اشاره به اینکه فدرال رزرو یک “افزایش dovish” را انتخاب کرده است.

واحدهای منطقه ای با افزایش شدید نرخ بهره تا سال 2022 ضربه خوردند و امسال همچنان از این حرکت در حال فروپاشی هستند.


منبع: https://www.investing.com/news/forex-news/asia-fx-surges-dollar-sinks-on-feds-dovish-hike-3037245

اکثر ارزهای منطقه ای در روز پنج شنبه شاهد افزایش شدیدی بودند زیرا فدرال رزرو بار دیگر تاکید کرد که احتمالاً از یک بحران بانکی بزرگتر جلوگیری شده است. اما بانک مرکزی همچنین اعلام کرد که به اقدامات خود در برابر تورم بیش از حد گرم ادامه خواهد داد و اعلام کرد که در حال برنامه ریزی برای کاهش نرخ بهره در سال جاری نیست.

از سوی دیگر، دلار پس از افت 0.7 درصدی در روز چهارشنبه، در برابر سبدی از ارزها در تجارت آسیایی بیشتر عقب نشینی کرد. و در روز پنجشنبه هر کدام حدود 0.2 درصد کاهش یافت.

بخوانید:  داده های استرالیا - خرده فروشی ماه اکتبر 0.2% متر در متر کاهش یافت (در مقایسه با 0.5% پیش بینی شده)

بازدهی خزانه داری نیز پس از فدرال رزرو کاهش یافت و زبان خود را تغییر داد. بانک مرکزی دیگر «افزایش مستمر» در نرخ‌های بهره را مناسب نمی‌داند، و در عوض اعلام کرد که سیاست‌گذاری «ممکن است مناسب باشد».

در حالی که ارزهای آسیایی از چشم انداز یک فدرال رزرو کمتر جنگ طلب سود می بردند، نرخ های بهره بالا احتمالاً سودهای عمده را برای بقیه سال محدود می کند.

این تغییر زبان در پی یک بحران بانکی اتفاق می‌افتد که تحلیلگران شرط می‌بندند فضای اقتصادی موجود برای فدرال رزرو برای ادامه افزایش نرخ‌ها را کاهش دهد. بانک مرکزی همچنین چشم انداز تولید ناخالص داخلی خود در سال را اندکی کاهش داد و چشم انداز متوسط ​​خود را برای نرخ بهره در سال 2023 در 5.1 درصد حفظ کرد.

Investing.com — اکثر ارزهای آسیایی در روز پنجشنبه به شدت افزایش یافتند، در حالی که پس از افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، دلار به پایین ترین حد در هفت هفته گذشته رسید، اما اشاره ای به توقف احتمالی در چرخه انقباض آن داشت، اگرچه احتمالاً نرخ ها برای مدت طولانی تری بالاتر باقی می مانند. .